Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Jonida Maliqi, vajza qe u rrit ne skenen e kenges

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Jonida Maliqi, vajza qe u rrit ne skenen e kenges   Sun Apr 04, 2010 10:09 amE ideuar qe ne gjeneze nga prinderit e saj per t`u bere e tille,
admiruese e grupit “Spice Girls” ne adoleshence me hitin “Viva
Forever”, e sigurt per
ate qe ka arritur ne kenge dhe jeten private, ne kete dite feste e
gjejme te levize me makinen e saj rrugeve te kryeqytetit, duke ndjekur
ritualin e
dites. Behet fjale per kengetaren Jonida Maliqi.

Mesojme se prej pak kohesh ka hapur biznesin e saj privat, i cili i
rremben nje pjese te mire te dites, por pjese e hobeve te saj jane
teatri dhe
letersia, pasione keto ne funksion te kenges. Ka dale ne skene qe ne
moshen 9 vjecare ne festivalet per femije, ndersa skenen e madhe te
aktiviteteve
te rendesishme e ngjiti 4 vjet me vone per te njohur vetem suksese.

Alfred Kacinari, nje prej kompozitoreve te saj dhe mik i familjes, e
kujton ne kete menyre Joniden e vogel. “Gjithmone ka qene nje femije i
kujdesur
qe shoqerohej nga mamaja, pastaj nxenese e liceut artistik”. E
destinuar per te mos u prezantuar gjithmone njesoj, me profile qe
gjithmonė surprizojnė
publikin, i gjithe ky sharm per Kacinarin buron nga nje “veti“ qe
Jonida tashme e gezon. “Tendenca e saj per te ndryshuar shihet por
gjithmone ajo
kerkon te respektoje formimin e saj, menyren e jeteses, vendin ku eshte
rritur”, shton Alfredi.

Neser pritet te jete e ftuar ne nje nga aktivitetet me te rendesishme
te fund-vitit ne kryeqytet, i duhet nje look i vecante dhe per kete e
ndihmon
ajo qe rri pas “inisiativave provokuese” ne look-un e Jonides, Ema.
Tashme eshte e martuar, por Jonida gjen pak kohe per shoqen e saj Xheni.

Nje kafe me te, per Joniden, eshte relaksuese. “Eshte shume e ndjeshme
pavaresisht se duket natyre tjeter. Preket edhe nga fjalet apo
thashethemet.
Flasim per shume gjera bashke”, pohon Xheni. Thote se ne momentin qe u
martua mendoi per te dy. Per te, koha e dashurise dhe pavaresise nuk
ekziston
me, per te tani e rendesishme eshte familja dhe unifikimi nė cift..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Jonida Maliqi, vajza qe u rrit ne skenen e kenges
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: