Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Alban Skenderaj dhe Miriam Cani

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Alban Skenderaj dhe Miriam Cani   Sun Apr 04, 2010 10:14 am

Do tė kėndojnė, do kėrcejnė por kryesorja ėshtė qė do prezantojnė,
arsyeja pse u vendos pėrfundimisht qė tė jenė ata prezantuesit e
edicionit tė 48-tė
tė Kėngės nė RTSH. Pas diskutimit tė disa emrave pėr tė qenė prezantues
tė festivalit, organizatorėt kanė vendosur pėrfundimisht qė drejtues tė
jenė
dy artistėt tė cilėt po jetojnė njė bashkėjetesė nė Gjermani. Alban
Skėnderaj dhe Miriam Ēani tashmė kanė filluar provat me skenarin e Genc
Ymeraj,
ndėrsa pritet tė fillojnė provat nė Pallatin e Kongreseve, ku do tė
organizohet festivali nga data 24-27 Dhjetor. Bisedimet me drejtuesit e
TVSH-sė
pėr tė qenė ata prezantuesit e Festivalit tė Kėngės nė Radio
Televizion, njė festival qė ėshtė bėrė shumė i lakmuar vitet e fundit,
pėr shkak se
kėngėtarėt synojnė Festivalin Evropian, ata i kishin filluar shumė
herėt. Pėr ta kjo eksperiencė e re do tė ishte njė arritje edhe nė
fushėn e
spektaklit. Pėr Albanin kjo do tė ishte hera e tij e parė, ndėrsa pėr
Miriamin mbase do tė ishte mė e thjeshtė. Ajo ėshtė e mėsuar me
prezantimin pasi
aktualisht ėshtė moderatore e njė emisioni pėr tė rinj nė televizionet
gjermane. Njohja e saj me botėn e artit atje ka qenė dhe njė mbėshtetje
pėr
Albanin, i cili e ka pohuar dhe vetė. Historia e tyre e dashurisė ka
nisur nė mars tė 2007, ku janė njohur nė njė stacion treni nė Gjermani.
Ata u
pėrpoqėn ta mbanin tė fshehtė deri njė vit mė parė lidhjen, kur
vendosėn tė dilnin pėr herė tė parė nė publik nė Tiranė. Arsyeja pasi
ishin tė ftuarit
specialė tė spektaklit tė bukurisė “Miss Globe”. Nė fillim lidhja e
tyre qarkulloi vetėm si thashethem derisa Albani publikoi klipin e tij,
ku shfaqej
nė bashkėpunimin e tij tė parė me bukuroshen Ēani. “Let me die with
you” ėshtė klipi i tyre i fundit qė kanė publikuar sė bashku, njė klip
me fabul
dashurie.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Alban Skenderaj dhe Miriam Cani
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: