Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Shqiptari po sfidon google.com

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Shqiptari po sfidon google.com   Sun Aug 01, 2010 9:54 pmNėse do tė dėgjonim se dikush po tenton tė konkurojė motorin kėrkues
nė internet “Google”, mbase do ta komentonim kėtė lajm jo me shumė
optimizėn duke shprehur skepticizėm.
Por nė rastin e njė 18 vjecari shqiptar nė Britaninė e Madhe nuk ka
aspak vend pėr dyshime. Marsel Gashi ka marrė pėrsipėr tė konkurojė
“Google”, duke tėrhequr vėmendjen e investitorėve amerikanė dhe
holandezė tė cilėt i kanė vėnė nė dispozicion 6 milion dollar pėr
zgjerimin e projektit tė tij.
I riu shqiptar ėshtė themeluesi motorit tė kėrkimit Timmp.com qė
ofron 130 miliard faqe me tė dhėna tė cilave ēdo ditė i shtohen nga 3
milion faqe tė reja.
“Jam shumė i lumtur qė ky projekt i imi ka gjetur mbėshtetjen e disa
investitorėve tė cilėt besojnė tek unė dhe ky projekt”, thotė Gashi nė
njė prononcim pėr Top-Channel.
Agjencia e lajmeve ekonomike “Bloomberg” e vlerėson projektin e
shqiptarit si njė prej motorėve tė kėrkimit mė tė rėndėsishėm qė ka
shumė se cfarė tė ofrojė pėr pėrdoruesit.
Gjeniu shqiptar i elektronikės ndjek studimet nė shkollė tė mesme
dhe jeton nė qytetin e Leiēesterit nė tė cilin familja e tij u vendos
si emigrantė kur ai ishte 8 vjeē.
Qė kur ishte 14 vjeē Marsel Gashi hapi njė faqe interneti ku shiste
orendi shtėpiake nga e cila ēdo javė fitonte 3 mijė paund. Kėtė biznes
ai do ta shiste pėr shumėn prej 100 mijė paundėsh.
Ai ėshtė edhe autor i njė libri me titull “Dream Less Ėin More”
(Ėndėrro pak fito shumė”), nėpėrmjet tė cilit kėrkon tė inspirojė tė
rinjtė nė vėshtirėsi ekonomike.
Gashi e komenton kėtė libėr si sekretin pėr tė luftuar reēesionin
dhe se si nė kohė tė vėshtira ekonomike mund tė ndėrtosh biznese tė
suksesshme.
Marsel Gashi themeloi kompaninė e tij tė parė me emėr “Solution Media” qė kur ishte 14 vjeē.
Njė vit mė vonė ai fitoni njė konkurs pėr tė drejtuar njė program
radiofonik nė njė radio lokale, ku mė pas programi i tij do tė arrinte
njė audiencė prej 270,000 dėgjuesish.
E nėse qindra mijėra 18 vjeēarė nė Britaninė e Madhe nuk e dinė ende
se cfarė do tė ndodhė me tė ardhmen e tyre, pėr Marsel Gashin ky ėshtė
njė kapitull i mbyllur pasi idetė e tij tashmė janė kthyer nė njė
sukses tė vėrtetė qė vlejnė miliona paund.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Shqiptari po sfidon google.com
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Teknologji-
Kėrce tek: