Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Sali Berisha bleu Apple IPAD

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Sali Berisha bleu Apple IPAD   Sun Aug 01, 2010 10:05 pmKryeministri Berisha tregoi sot nė mbledhjen e grupit parlamentar tė Partisė Demokratike “dhuntinė” e tij ndaj teknologjisė.
Duke mbajtur nė duar njė I-pad, prodhimi i fundit i gjigandit Apple,
kreu i qeverisė foli gjerėsisht pėr mėnyrėn si u arrit deri tek
prodhimi i kėsaj pajisje.
Njė vit mė parė, kryeministri Berisha pėrsėri nė koherencė me
zhvillimet teknologjike, disa herė publikisht ka ekspozuar telefonin
celular BlackBerry, identik me aparatin qė mbante nė duar gjatė
fushatės presidenti amerikan Barack Obama.
Nė mbledhjen e sotme tė grupit parlamentar, veē ēėshtjeve ekonomike, Berisha iu drejtua deputetėve duke thėnė:

“Sot para jush dua tė paraqes dy ēėshtje tė rėndėsishme. Pėr njėrėn ju
mund tė ndjeheni pak tė ēuditur, se vėrtetė ėshtė e pazakontė, por
njeriu nuk mund tė mos ndajė tė mirėn me tė tjerėt. Dhe ajo qė unė dua
tė ndaj me ju, ėshtė kėnaqėsia e Ipad. Ky ėshtė kompjuteri qė unė kam
pritur prej 30 vitesh. Qė ditėn qė nė laboratorin ku punoja, ne arritėm
tė sigurojmė njė Apple 2, tė Steve Jobs, dhe gjer kėto ditė nė kėrkim
tė njė kompjuteri tė tillė, jam pėrpjekur tė siguroj dhe tė blejė ēdo
prodhim qė shėnonte hapa drejt tij. Dhe kėtė e realizoi sėrish Steve
Jobs. I bėn njerėzimit njė dhuratė tė madhe shumė. Bill Gates, 5 vite
mė parė, nė njė editorial tė botuar nė Herald Tribune, Nju Jork Times,
do tė paralajmėronte se 5 vitet qė vijnė, do tė jenė vitet tė cilat nė
fushėn e ICT do tė sjellin mė shumė se 25 vitet e shkuara. Nė kėtė
shkrim fondamental Gates paralajmėronte kompjuterin tablet. Por ėndrrėn
e Gates dhe tė gjithė atyre qė pritėn me padurim kėtė kompjuter qė ka
pėrmasat e faqes sė njė libri, i ka shkrirė nė njė. Iphone, ipod qė
transformoi muzikėn e botės me dixhitalizimin e saj dhe i dha mundėsi
njerėzimit tė ketė formėn mė tė pastėr tė muzikės, tė regjistruar nė
formėn mė tė pastėr, i shtoi edhe laptopin. Natėn qė shumė prej jush
ndiqnin Interin me Barcelonėn, unė ndiqja pasionin tim tė vjetėr. Mund
ta lija, por po familjarizohesha. Mund t’u them se nuk kam patur kurrė
nė dorė njė gjė mė tė mrekullueshme, mė njerėzore, mė miqėsore, mė tė
sofistikuar se Ipad. Po bėj unė njė reklamė tregtare pėr kėtė prodhim
tė Steve Jobs? Steve Jobs ka qenė idhulli im, pėr dy gjėra. E para i ka
dhėnė njerėzimit kaq shumė dhe i dha edhe kėtė; sė dyti ėshtė njė hero
i vėrtetė nė luftėn kundėr sėmundjes. Qėndresa e tij, ėshtė legjenda e
qėndresės sė njeriut ndaj njė sėmundje jo tė mirė. Dhe kushdo qė lexon
pėr tė nuk mund tė ketė tjetėr veēse njė admirim tė pakufishėm. Kėshtu
qė nuk ka tė bėjė asgjė me aspektin tregtar, pėrveēse me vendimin tim
qė njė tė mirė mund ta ndajė edhe bashkėpunėtorėt dhe qytetarėt e mi.
Kjo ishte ēėshtja e parė qė unė doja tė paraqisja para jush.”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Sali Berisha bleu Apple IPAD
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Teknologji-
Kėrce tek: