Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Dasma e Edi Rames mes 800 te ftuarve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Dasma e Edi Rames mes 800 te ftuarve   Sat Oct 30, 2010 11:04 am

“Unaza ėshtė simbol i lirisė dhe i dashurisė”. Me kėto fjalė regjisorja shqiptaro–franceze Liri Begeja, ka pagėzuar martesėn e Edi Ramės me Linda Bashėn. Njė moment i veēantė nė jetėn e ēdo njeriu dhe qė nėn okelion e kėtyre fjalėve tė zgjedhura i kanė dhėnė njė kuptim tė thellė lidhjes sė kreut tė Partisė Socialiste me bashkėshorten e tij tė re. Liria dhe dashuria, formalisht dy antinomi nė jetėn e njė njeriu, janė ngjizur si epigraf nė fatin qė dje bashkoi njeriun kryesor tė Partisė Socialiste me qytetaren dhe studiuesen nga Tirana.

Ceremonia
800 pjesėmarrės tė zgjedhur nga tė afėrmit, politika, diplomacia dhe media kanė ndaluar dje pasdite afėr Pallatit tė Brigadave pėr t’iu drejtuar bar-restorant “Xibrakut”, ku ishte parashikuar zhvillimi i koktejit miqėsor. Edhe pse nė pamje tė jashtme ka qenė njė ceremoni e thjeshtė, numri i tė ftuarve, si dhe statusi i tyre padyshim qė e kanė transformuar dasmėn nė njė aktivitet “VIP”. Thuajse tė gjithė ambasadorėt kryesorė nė Tiranė, Presidenti Bamir Topi, deputetėt e Partisė Socialiste, pėrfaqėsuesit e fraksionit tė shkėputur tė Lėvizjes Socialiste pėr Integrim, si dhe kanė qenė disa nga tė ftuarit e veēantė nė njė ngjarje qė nuk mund tė ruajė mėvetėsinė e spektaklit privat. Po kėshtu, mirėsjellja dhe kortezia ka sjellė dje edhe njė dhuratė nga Kryeministri Sali Berisha dhe bashkėshortja e tij, njė tufė me lule pėr ēiftin e ri. Por “koalicioni” qeverisės, pėrveē xhentilesės, ka dhuruar surprizėn e vet, qė edhe njėherė ka marrė jetė nga zv.ministri i Turizmit, Nikollė Lesi. “I dhurova 100 trėndafila tė kuq dhe 1 blu”, ėshtė shprehur politikani dhe publicisti i njohur, qė nuk ka munguar tė plotėsojė atmosferėn me humorin e vet. Nė kėtė mjedis miqėsor tė krijuar nga personazhet e njohura tė jetės publike shqiptare, ka qenė vetė dhėndri qė i ka prezantuar bashkėshortes tė ftuarit e veēantė. Fjalėn e rastit e ka mbajtur i vėllai i kreut socialist, Olsi Rama, prezent nė ceremoni, sikurse edhe pjesa tjetėr e familjes, si djali Gregori dhe vajza e Linda Bashės, Rea.

Ftesė pėr gazetarėt, por jo pėr median
Nuk janė lėnė jashtė vėmendjes nė kėtė ngjarje edhe njerėz tė medias dhe shtypit tė shkruar, reporterė, kryeredaktorė, redaktorė apo edhe drejtues tė saj. I njohur nė pėrgjithėsi pėr marrėdhėniet e vėshtira me gazetarėt dhe pėr njė raport gėrricės me median nė tėrėsi, Rama ka anashkaluar “pėrditshmėrinė” pėr tė respektuar miqtė e pėrhershėm tė selisė qė ai drejton. Pėrkundrejt kėtij respekti personal, ceremonia ka ndjekur rigorozisht kėrkesėn pėr privatėsi, duke i mbajtur nė distancė kamerat e televizioneve nė pėrpjekjen e tyre pėr tė thyer censurėn e imazheve nga brenda sallės. Politikanė, gazetarė, diplomatė dhe familjarė, ky ka qenė realiteti njerėzor i ceremonisė sė djeshme, e cila, pavarėsisht dėshirės sė ēiftit pėr tė mbetur e mbyllur nė thjeshtėsinė e njė ngjarjeje private, i ėshtė dhėnė publikut me vėmendjen dhe kėqyrjen kirurgjikale tė medias shqiptare, e cila kėsaj here ka marrė pėrgėzime nga vetė kreu socialist, shpesh i pakėnaqur me cilėsinė e saj.

____________________
''Kam Lindur Duke Qar'' Kur Tė Gjith Qeshnin ''Do Vdes Duke Qeshur'' Kur Tė Gjith Do Tė Qajn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Dasma e Edi Rames mes 800 te ftuarve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: