Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Intervista :Qėndresa Haziri: Top gjimnazistja!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Intervista :Qėndresa Haziri: Top gjimnazistja!   Sat Dec 11, 2010 7:39 pm
Gjimnazistja nga Mitrovica, Qėndresa Haziri, tashmė njihet si Top modele e afirmuar edhe jashtė Kosovės, kurse synimet e saja janė qė ajo tė ngritėt sa mė lartė nė kėtė profesion, i cili, nė njėfarė mėnyrė ėshtė art i bukur dhe shumė i afirmuar.

Po kush e ka zbuluar Qėndresėn qė tė bėhet Top modele e dėgjuar?
Qėndresėn e ka zbuluar tezja e saj, Kimete Berisha, e cila edhe vetė ėshtė marrė me art njė kohė tė gjatė, sidomos me aktrim.

Po, kujt ia dedikoni bukurinė?
Bukurinė ia dedikoj Zotit, por bukurinė e lindur mund tė them se e kemi edhe trashėgim, ėshtė diēka gjenetike. Mund t’ju them se e tėrė familja shquhen pėr bukuri natyrore dhe kjo mė bėn krenare, por edhe tė lumtur dhe, mbase edhe tė bukur. Mirėpo, bukuria pa menēuri duket shumė e zbehtė dhe e paqėndrueshme vetėm bukuria, nėse harmonizohen me dituri, mund t’i qėndrojė kohės.

Tek ju qysh nė fėmijėri jeni shquar pėr shumė talent pėr disa fusha?
Po, ėshtė e vėrtet. Qysh si fėmijė jam angazhuar nė aktivitete tė artit, duke udhėhequr njė program pėr fėmijė nė njė TV lokal, pastaj kam qenė edhe moderatore, e sė fundi edhe Top modele, ku synoj tė formojė karrierė nė kėtė fushė tė artit.
Po, them edhe njėherė tė jesh e bukur, ėshtė privilegj, por ke edhe shumė sfida, sepse duhet ditur ta menaxhosh bukurinė, mos tė jetė ajo vetėm ēelės pėr tė arritur diēka. Dua tė them, bukuria nuk duhet tė keqpėrdoret, por tė ruhet dhe tė ēmohet. Se, e bukura njė ditė ik, dhe pastaj ...vetėm njė e treta e jetės mund tė quhet e bukur, por jeta ėshtė mė e gjatė, prandaj duhet kujdesur edhe pėr dy tė tretat e jetės...Unė dua, qė njerėzit tė mė mbajnė mend si vajzė e bukur dhe e sjellshme.
Deri ku shkojnė pretendimet tua nė kėtė fushė tė artit?
Hahh, shkojnė deri nė Hollywood, pse jo...do tė provoj dhe tė shohim. Pėr gjithēka njeriu duhet patur vetėbesim dhe dėshirė. Mua vetėbesimi nuk mė ka munguar dhe kjo mė ėshtė shpaguar. Vetė emri im, Qėndresa, mė bėn optimiste qė tė qėndrojė sigurt nė kėmbėt e mia dhe personalitetin tim.

A mbani dietė, sepse jeni njė top-model pėr tė tjerat?
Po, si jo, femrės i duhet dieta, eleganca dhe higjiena. Bukuria a lindur duhet tė ruhet dhe duhet tė kultivohet, ajo mund tė vyshket, poqese nuk kujdesesh pėr tė, sepse edhe lulja lind e bukur, por nėse nuk kujdesesh, ajo vyshket dhe...njė ditė thahet. Synimet e mia janė tė qarta dhe unė po punoj qė ato synime tė realizohen.

Po nė planin e dashurisė, si janė punėt, apo ende ėshtė herėt...?
Herėt, madje shumė herėt. Jam vetėm njė gjimnaziste dhe aktualisht jam e preokupuar me karrierėn time artistike, qė synon tė shpėrthejė edhe kufijtė nacional. Jam e lumtur qė kam mundėsi dhe dhunti, por edhe pėrkrahje pėr njė gjė tė tillė. Pra, njėherė suksesi, pastaj tė tjerat...sukseset mė bėjnė tė lumtur, kurse kėtė lumturi shpesh e prishin pamjet e njerėzve tė varfėr, qė po shtohen dita-ditės. Po tė kisha mundėsi nuk do ta leja askėnd nė varfėri...A mendoni se te bukurat, janė pak fatkeqe?
Janė fatlume, do te thosha unė. Pse, kush ėshtė ankuar qė ėshtė e bukur...ēka do tė bėnte bota pa tė bukurat...e bukua mund ēdo gjė...hahah.

Ndonėse jeni e bukur, dukeni shumė modeste?
Modestia ėshtė virtyt, krenaria mbi tė gjitha. Unė, do tė thosha jam e dinjitetshme, krenare, por jo mendjemadhe.

E keni provokuar talentin edhe nė ndonjė gjini tjetėr tė artit?
Po, sė fundi kam luajtur edhe nė njė film tė metrazhit tė shkurtė “Pulsi” dhe po pres tė emetohet e tė vlerėsohet....

Porosia yte pėr femrat e bukura?
Tė mbesin tė bukura, tė sjellshme, tė moralshme dhe tė dinjitetshme. Mos tė jenė lakmitare dhe mos tė bien, pre, e interesave meskine. Le tė jenė vetja e tyre, e jo t’i dirigjojė dikush tjetėr, se nuk ia vlen...Bukuria, ka vlerė vetėm nėse nuk pėrbaltet, mu sikur diamanti.
Faleminderit Qėndresa, Esa!
Faleminderit edhe nga ju qė jeni kujdesur pėr mua.

____________________
''Kam Lindur Duke Qar'' Kur Tė Gjith Qeshnin ''Do Vdes Duke Qeshur'' Kur Tė Gjith Do Tė Qajn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Intervista :Qėndresa Haziri: Top gjimnazistja!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: