Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Rep Vlora!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Rep Vlora!   Sat Dec 11, 2010 7:45 pm
Rep kėngėtarja Lil Vlora ka paralajmėruar pėr Express Rozė sė se shpejti do tė lansojė njė hit tė ri pėr adhuruesit e saj. Kėnga “2 n’tė njėjtin vend ” tashmė pritet tė paraqitet nėpėr televizionet kosovare.
Nga Mehdi Abdullahu mė 09 dhjetor 2010 nė ora 17:08
Tė pakta janė femrat shqiptare qė kėndojnė muzikė rap.

Por, kjo nuk vlen edhe pėr kėngėtaren Vlora Islami, e njohur ndryshe si Lil Vlora, e cila tashmė ėshtė e njohur nėpėr diskotekat zvicerane pėr lirikat e saj qė i kėndon edhe me reperė tė ndryshėm.

Por, pėrpos muzikės nėpėr diskotekat zvicerane, tashmė Lil Vlora pritet tė lansojė edhe njė kėngė nėpėr televizionet shqiptare.

Ajo ėshtė duke bashkėpunuar me produksionin e TV 21, ku ėshtė nė xhirime tė klipit “2 n’tė njėjtin vend”.

Gjatė njė bisede pėr Express, ajo ka thėnė se nė tė ardhmen priten edhe hite tė reja tė saj, pėrderisa nuk e ka nė plan qė tė dorėzohet sa i pėrket realizimit tė klipeve dhe kėngėve tė reja nė tė ardhmen, dhe thotė se priten shumė projekte dhe bashkėpunime me reperė tė ndryshėm.

“ Deri tani kam realizuar 8 kėngė, ndėrsa video-klipin pėr kėngėn “2 n’ tė njėjtin vend”do ta realizoj nė bashkėpunim me produksionin e TV 21 nė Prishtinė”, shprehet reperja e cila jeton nė Zvicėr.

Ajo thotė se kėngėt nuk i punon nė Kosovė, por jashtė saj. Por, kjo nuk do tė thotė se ajo nuk bashkėpunon me reperė dhe kėngėtarė tė ndryshėm. Ajo ka pasur edhe kėngė me disa reperė shqiptarė.

“Kėngėt janė regjistruar nė studion ‘Robert’, njė studio profesionale nė Zvicėr, ndėrsa kam bashkėpunuar dhe me reperin NG nga WG Army. Nė tė ardhmen kemi njė projekt me Big Mama, Leonora Poloskėn dhe Noizy, pėr njė kėngė sė bashku”, thotė ajo.

Ndėrkaq, duke folur pėr angazhimet, ajo thotė se ka pasur shumė tė kėtillė, kryesisht nė diasporė, kurse tani nė prag tė festave ėshtė vėrshuar nga oferta tė ndryshme pėr tė kėnduar.

“Tash sė fundi, pos angazhimeve tė ndryshme, kam marrė pjesė dhe nė festivalin e filmit tė shkurtėr, qė ėshtė mbajtur nė Basel, ku isha e ftuar pėr tė pėrformuar edhe atje”, tregon Lil Vlora, ndėrsa shton se edhe gjatė festave tė Vitit tė Ri do tė jetė e angazhuar nė Zvicėr.

Ajo thotė se kėtė lloj muzike e bėn pėr qejf, ngase profesion ka diēka krejt tjetėr.

“ Unė kėndoj rep, ngase kjo mė fle nė shpirt, nė kėtė mėnyrė mund tė shprehem mė drejtpėrdrejt. Me muzikė kam filluar tė merrem pasi e kisha si hobi, ngase unė studioj pėr mjekėsi. Ndėrsa do vazhdoj me muzikė nėse njerėzit e pėlqejnė muzikėn qė unė kėndoj”, thotė Vlora lidhur me fillimin e karrierės sė saj muzikore.

____________________
''Kam Lindur Duke Qar'' Kur Tė Gjith Qeshnin ''Do Vdes Duke Qeshur'' Kur Tė Gjith Do Tė Qajn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Rep Vlora!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: