Age : 44
Vendodhja Vendodhja : Shqiperi
Anėtarėsuar : 03/03/2011

Kupa e Shqipėrisė, Dinamo gjysmėfinalistja e katėrt Empty
MesazhTitulli: Kupa e Shqipėrisė, Dinamo gjysmėfinalistja e katėrt   Kupa e Shqipėrisė, Dinamo gjysmėfinalistja e katėrt Icon_minitimeThu Mar 03, 2011 10:31 pm

Kupa e Shqipėrisė, Dinamo gjysmėfinalistja e katėrt Dinamo21

Dinamo i bashkohet skuadrave gjysėmfinaliste tė Kupės sė Shqipėrisė. Dramatike ndeshja nė “Qemal Stafa” mes Dinamos dhe Shkumbinit, e zgjidhur vetėm pas goditjeve tė 11 metėrshave. Blutė kryeqytetas, duhet tė pėrmbysnin humbjen 2-1 tė ndeshjes sė parė nė Peqin, por janė befasuar nė minutėn e 16-tė, kur miqtė kalojnė nė avantazh me Gėrbovic.

Nuk dorėzohet Dinamo qė arrin tė barazojė nė minutėn e 62 me Orelesin, ndėrsa golin e fitores, qė e con ndeshjen nė kohėt shtesė, e mė pas me 11 metėrsha, e realizon nė minutėn e tretė shtesė Sekseni. Goditjet e penalltive kanė qenė vendimtare dhe i kanė dhėnė Dinamos kualifikimin, me rezultatin 9-8. Mbeten kėshtu nė garė pėr kėtė trofe blutė e kryeqytetit, qė nė kampionat po pėrjetojnė kohė tė vėshtira.

Ne mesdite jane mesuar nderkaq edhe tre skuadrat e tjera gjysmefinaliste. Jashte ka dalė Skėnderbeu qe pretendon per titull ne nje kohe qe Besa, Tirana e Vllaznia kanė kaluar kėtė tur ēerekfinal. Ēiftet gjysmėfinaliste tashmė do tė pėrcaktohen nga shorti i lirė, qė do tė hidhet nė ditėt e ardhshme nga FSHF-ja.