Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Vdes poligami, kishte 100 gra dhe 200 fėmijė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Darius
vip
vip
avatar

Male
Postime : 119
Age : 38
Vendodhja Vendodhja : Shqiperi
Emploi : http://shpirtilir.com
Loisirs : http://shpirtilir.com
Anėtarėsuar : 03/03/2011

MesazhTitulli: Vdes poligami, kishte 100 gra dhe 200 fėmijė    Thu Mar 03, 2011 11:09 pmAsentus Akuku, i cili ndėrroi jetė nė moshėn 94-vjecare, pėrbėn njė lajm kryesor nė vendin e tij, Kenia, pasi ai ėshtė martuar me 100 gra dhe ka mė shumė se 200 fėmijė nė jetėn e tij. Akuku, i cili njihet me nofkėn “I rrezikshmi”, nga bashkėfshatarėt e tij, pėr shkak tė aftėsisė sė tij pėr tė joshur femrat e fshatit, ndėrroi jetė nė 3 tetor pas njė sėmundje tė rėndė.

Njė prej djemve tė tij, Tom Akuku, tha pėr televizionin e Kenias se pėrpjekjet pėr ta shpėtuar ishin tė vėshtira pėr shkak se nė spital nuk ndodhej as edhe njė krevat pėr ta shtruar. Qindra tė afėrm tė poligamit janė mbledhur nė shtėpinė e tij nė provincėn Nianza tė Kenias pėr tė kryer funeralin. Poligamia ėshtė ligjore nė Kenia, edhe pse praktikisht nuk ėshtė shumė e pėrhapur.

Madje, kjo praktikė ėshtė konsideruar si shenjė e shėndetit dhe pasurisė nė disa komunitete nė afrikėn lindore. I mbiquajturi “ I rrezikshmi” ishte njė njeri i shėndetshėm, ai kishte njė kompani taksie dhe shumicėn e dyqaneve tė qendrės sė fshatit, ku punonte me fėmijėt e tij. Ai do tė mbahet mend pėr ndėrtimin e njė shkolle pėr fėmijėt e tij, dhe tė njė kishe ku tė kryente shėrbesat e tė dielės familja e tij e stėrmadhe.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://shpirtilir.com
 
Vdes poligami, kishte 100 gra dhe 200 fėmijė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Kuriozitete-
Kėrce tek: