Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 “Shqiptari” shfaqet nė Beograd

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Darius
vip
vip
avatar

Male
Postime : 119
Age : 38
Vendodhja Vendodhja : Shqiperi
Emploi : http://shpirtilir.com
Loisirs : http://shpirtilir.com
Anėtarėsuar : 03/03/2011

MesazhTitulli: “Shqiptari” shfaqet nė Beograd   Thu Mar 03, 2011 11:19 pmFilmi “Shqiptari” dhe aktori Nik Xhelilaj janė mirėpritur nė Beograd. Filmi ėshtė pjesėmarrės nė edicionin e 29-t tė festivalit tė filmit qė mbahet nė kryeqytetin serb.

Prezantuesit e kanė pėshkruar aktorin Xhelilaj, i vetmi pjesėmarrės nga kasta e filmit, si njė aktor mjaft tė suksesshėm shqiptar qė bart me vete shumė cmime, e sidomos atė atė tė Moskės.

Ka patur interesim nga publiku pėr realitetin rreth temės sė emigracionit dhe fjalės sė dhėnė pėr dashurinė qė kėrkon shumė sakrifica pėr tė kaluar rrethin e rregullave tė vjetra pėr dy tė rinj.

Xhelilaj ėshtė shprehur i lumtur pėr pjesėmarrjen e filmit si i ftuar.

“Kėtė film e kam parė disa herė dhe erdha enkas sot nė kinema sepse e kisha me shumė interes. Duhet tė isha kėtu me filmin Alive vitin qė kaloi, por fatkeqėsisht nuk erdha edhe pse e kisha me shumė qejf tė vija nė Beograd. Me duket se mė pritėn mirė, aq mė tepėr qė ne jemi popull ballkanas dhe mendoj se dicka tė ngjashme e gjeti veten edhe publiku serb”, tha aktori Nik Xhelilaj.

Kjo ėshtė hera e tretė qė shfaqet njė film shqiptar nė Serbi dhe hera e dytė qė publiku serb sheh aktorin Xhelilaj nė njė rol.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://shpirtilir.com
 
“Shqiptari” shfaqet nė Beograd
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: