Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Jolie, vizitė dy-ditore nė Afganistan

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Darius
vip
vip
avatar

Male
Postime : 119
Age : 38
Vendodhja Vendodhja : Shqiperi
Emploi : http://shpirtilir.com
Loisirs : http://shpirtilir.com
Anėtarėsuar : 03/03/2011

MesazhTitulli: Jolie, vizitė dy-ditore nė Afganistan    Thu Mar 03, 2011 11:31 pmNjė prej yjeve tė Hollivudit, Angelina Jolie, mbėrriti sot nė Afganistan nė njė vizitė surprizė 2-ditore, pėr tė vizituar refugjatėt e dėmtuar nga lufta.

Lajmi u raportua nė darkė nga “Agence France Presse”, qė citoi burime tė sigurta brenda UNHCR-sė, agjensisė sė OKB-sė, qė ka nėn kujdes kampet e tė zhvendosurve tė luftės.

Jolie ėshtė njė ambasadore e UNHCR-sė. Pritet qė ajo tė lėshojė njė deklaratė, nė tė cilėn do tė kėrkojė njė riintegrim sa mė tė shpejtė nė shoqėrinė afgane tė tė gjithė tė shpėrngulurve.

Mė shumė se 5,5 milionė afganė janė rikthyer nė vendin e tyre qė prej vitit 2002, pasi ndėrhyrja amerikane shkaktoi rėnien e qeverisė talebane nė fuqi.

Ata kishin emigruar nė vendet fqinje, kryesisht Iran dhe Pakistan, ku ndonėse jetonin nė kushte tė mjerueshme, nuk ishin subjekt i dhunės sė talebanėve nė vendin e tyre.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://shpirtilir.com
 
Jolie, vizitė dy-ditore nė Afganistan
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: