Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Micheal Jackson, 275 mln $ nė 2010

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Darius
vip
vip
avatar

Male
Postime : 119
Age : 38
Vendodhja Vendodhja : Shqiperi
Emploi : http://shpirtilir.com
Loisirs : http://shpirtilir.com
Anėtarėsuar : 03/03/2011

MesazhTitulli: Micheal Jackson, 275 mln $ nė 2010   Sat Mar 19, 2011 8:36 pmMicheal Jackson ėshtė kėngėtari qė mė shumė u pasurua nė vitin 2010, ndėrsa shtėpia diskografike qė zotėron tė drejtat e tij arkėtoi plot 275 milion dollarė pas vdekjes sė “Mbretit tė popit”, bėri tė ditur revista e specializuar “Forbes”.

Emra si Rihanna dhe Lady Gaga, pavarėsisht se shumė popullorė mes tė rinjve tė sotėm, nuk mund tė krahasohen me “Thunderstuck” tė AC/DC, tė cilėt vetėm me turin e vitit tė shkuar fituan 130 milion dollarė, me U2 tė dytėt.

Beyonce-Jay Z. janė njė tjetėr ēift jashtėzakonisht i suksesshėm. Nė vitin qė lamė pas, kėngėtarja fitoi 87 milion dollarė, ndėrsa bashkėshorti i saj “vetėm” 63.

Falė albumit tė ri tė hedhur nė treg, edhe njė kėngėtare nė hije kohėt e fundit si Britney Spears, pa pasurinė e saj tė shtohej me 64 milion dollarė mė shumė.

Bota e kinemasė nė 2010-n u dominua tėrėsisht nga regjizori James Cameron, i cili me “Avatar”-in prodhoi filmin me mė shumė fitime tė historisė.

Nga 2,7 miliardė dollarė arkėtime nė tė gjithė botėn, Cameron fitoi njė pjesė tė mirė “tė tortės”, plot 210 milion dollarė, duke krijuar njė hendek shumė tė madh me Johnny Depp, i dyti me 100 milionė.

Midis femrave, mė e suksesshmja ishte Sandra Bullock, e cila doli nga njė seri skandalesh pas divorcit me njė llogari bankere tė shtuar me 56 milion $.

Dyshja e “Twilight” fitoi mė shumė se 50 milion dollarė nė 2010-n (28,5 mln $ Kristen Steėart dhe 27,5 mln $ Robert Pattinson).

Pėrsa i pėrket televizionit, Oprah Winfrey nuk krahasohet me asgjė. Me 325 milion dollarė tė fituar nė vitin qė lamė pas, ajo arkėton pothuajse njė milion nė ēdo ditė tė vitit, falė emisionit televiziv qė arrin shifra tė jashtėzakonshme audience nė ekranet amerikane.

Me shumė distancė ajo ndiqet nga Ellen deGeneres dhe Ryan Seacrest me 55 dhe 51 milion dollarė, pėrkatėsisht.

____________________
..::...:::~AlBaNiA PeOpple~:::...::..
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://shpirtilir.com
 
Micheal Jackson, 275 mln $ nė 2010
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: