Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Zanfina e “bojkoton” Videofestin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Alibaba_Me_40_Hajdut
Admin
Admin
avatar

Male
Postime : 570
Age : 30
Vendodhja Vendodhja : Zurich
Anėtarėsuar : 06/06/2007

MesazhTitulli: Zanfina e “bojkoton” Videofestin   Thu May 19, 2011 7:43 pm

Kėngėtarja Zanfina Ismaili edhe kėtė herė sikurse edhe katėr vite mė parė nuk ishte pjesėmarrėse nė “Videofest”.
Kjo pėr arsye se ajo nuk ėshtė e dhėnė pas kėtij festivali
pėr shkak tė zhgėnjimeve qė kishte pėrjetuar katėr vjet mė parė.


Ajo nuk e ka mohuar faktin se nė kėtė festival marrin pjesė kėngėtarė mjaft profesionistė,
mirėpo disa prej tyre nuk vlerėsohen me ēmime tė merituara.
Sipas saj,
njė pjesė e madhe e kėngėtarėve shpeshherė janė ndarė tė pakėnaqur
me ndarjen e ēmimeve nga ana e jurisė.
Andaj, pėr tė ky festival nuk ka merita tė plota dhe nuk i plotėson k
ushtet pėr ndarjen meritore tė ēmimeve.
“Nė festivalin ‘Videofesti muzikor’
ēmimet pėr kėngėtarėt e fituar dihen njė muaj mė herėt
dhe kėshtu qė nė njė farė mėnyre pjesėmarrėsit nė natėn e festivalit janė
tė pėrgatitur pėr tė dalė nė skenė dhe tė tėrheqin ēmimet”.
“Pėr mua ky festival nuk ėshtė korrekt,
kėngėtarėt qė kanė mė shumė njohuri apo bashkėpunim me produksionet
qė njihen nga organizatorėt e festivalit kurorėzohen me ēmime.
Andaj pėr kėtė shkak unė tani e disa vjet nuk marr pjesė nė tė kur dihet se si ndahen
ēmimet dhe kush nga kėngėtarėt merr mė shumė ēmime e kush mė pak apo fare hiq”,
shprehet ajo pėr Zėrin.
Zanfina ndėr tė tjera shton se nėse Videofesti muzikor vazhdon tė shfaqet
nė kėtė mėnyrė edhe pėr shumė vjet,
atėherė nuk mendon se do tė jetė pjesė e tij.

____________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.shpirtilir.com
 
Zanfina e “bojkoton” Videofestin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: