Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Dafina Dauti: Nuk dua sponsorė, sepse dihet prapavija e tyre

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Dafina Dauti: Nuk dua sponsorė, sepse dihet prapavija e tyre   Thu Oct 13, 2011 7:09 pmJanė bėrė tre vjet qė kėngėtarja Dafina Dauti i ka munguar skenės sonė, mirėpo ajo tani ka vendosur tė kthehet me njė projekt tė ri muzikor pėr tė cilin thotė se ka punuar mjaft shumė. Kėtė herė Dafina do tė vijė mė ndryshe si pėr nga pamja, ashtu edhe linjat trupore.

Janė bėrė tre vjet qė kėngėtarja Dafina Dauti i ka munguar skenės sonė, mirėpo ajo tani ka vendosur tė kthehet me njė projekt tė ri muzikor pėr tė cilin thotė se ka punuar mjaft shumė.

Kėtė herė Dafina do tė vijė mė ndryshe si pėr nga pamja, ashtu edhe linjat trupore. Mė shumė rreth projektit dhe ēdo gjė tjetėr saj flet pėr "Zėri”Cilat janė shkaqet pėr mungesėn tuaj nė skenė?Kėto tre vjetėt e fundit kanė qenė vitet mė tė dashura tė jetės sime, sepse kam sjellė nė jetė vajzėn time Elizabetėn, e cila tani i ka 3 vjet. Kėtė periudhė tė mungesės sime nė skenė ia kam dedikuar rritjes sė vajzės, e cila ėshtė personi mė i rėndėsishėm nė jetėn time. Andaj, pėrkushti pėr tė ka bėrė qė tė mungojė pėr tre vjet nė skenė.

Tani do tė riktheheni me njė projekt tė ri muzikor, na thuani disa fjalė pėr tė?

Tani sapo kam lansuar nė treg njė kėngė tė re qė titullohet "Ti”, e shoqėruar bashkė me videoklip, i cili ka nisur tė shfaqet nėpėr ekranet tona televizive. Pėr aq kohė sa kam vėrejtur kėnga po pėlqehet nė publik.

Kėnga titullohet "Ti”, por kujt ia dedikuat?

Kėngėn tėrėsisht e ka pėrgatitur Hekuran Krasniqi, kėshtu qė nuk ka tė bėjė asgjė me jetėn time private. Thjesht ėshtė njė kėngė me tematikė dashurie qė mund ta dėgjojė ēdo vesh dėgjuesi.

Keni planifikuar edhe ndonjė projekt tjetėr?

Po, tashmė jam rikthyer nuk mendoj tė pauzoj. Kam nisur pėrgatitjet pėr albumin e ri, i cili do t’i pėrmbajė mė se 10 kėngė, ku pesė kėngė tashmė i kam tė pėrfunduara dhe pritet qė deri kah fundi i vitit albumi tė jetė gati pėr lansim. Nė kėtė album jam duke bashkėpunuar me Arsim Bunjakun, Hekuran Krasniqin, Valon Bytyqin dhe Chipsin.

Cilėsoheni si njė kėngėtare e zhanrit RnB, keni performuar edhe nė zhanre tjera?

Kam provuar disa herė tė interpretoj edhe nė disa lloje muzikore. Mirėpo, mė sė shumti mė flen nė shpirt zhanri i kėngės RnB dhe baladat. Por, nuk do tė thotė se nuk mund tė performoj edhe nė zhanre tjera. Kryesisht kėngėt e mia nė raportorin tim janė RnB dhe balada.

Kėngės "Ti” ia keni realizuar edhe videoklipin, tė cilin thoni se e keni realizuar me mjetet e juaja financiare. Keni dashur tė keni ndonjė sponsor, apo nuk keni kėrkuar?

Kėngėn e kam lansuar bashkė me videoklip qė e kam pėrgatitur me produksionin "Maximus” nė Prishtinė. Ndėrsa sa u pėrket sponsorėve, nuk kam dashur tė kėrkoj sepse dihet prapavija e tyre. Njė pjesė e madhe e tyre nėse tė ndihmojnė pėr njė projekt muzikor, atėherė edhe kėrkesat e tyre vijnė menjėherė pėr afera tė ndryshme dhe prandaj nuk dua tė jem pjesė e tyre. Deri mė tani tė gjitha videoklipet i kam financuar me mundėsitė e mia dhe nuk mendoj tė kem ndonjė sponsor as nė tė ardhmen.

Si i vlerėsoni kėngėtarėt e brezit tuaj?

Mendoj se dita-ditės skena muzikore po pajiset me shumė kėngėtarė, ku secili e ka mėnyrėn e vet tė paraqitjes. Edhe unė si shumė kolegė tė mi mundohem tė jap maksimumin nė mėnyrė qė tė jem e kėnaqur me punėn dhe me adhuruesit e mi. Kosova ka mjaft kėngėtarė tė mirė qė ia vlen tė jenė nė skenė deri nė fund tė jetės sė tyre.

Ēfarė synoni pėr tė ardhmen?

Fillimisht synoj qė kėnga e sapolansuar tė pėlqehet nė publik. Por, shpresoj qė edhe tek albumi i cili do tė pėrmbajė kėngė mjaft cilėsore. Uroj qė tė kem fat tė mėtutjeshėm nė karrierėn time muzikore.

____________________
''Kam Lindur Duke Qar'' Kur Tė Gjith Qeshnin ''Do Vdes Duke Qeshur'' Kur Tė Gjith Do Tė Qajn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Dafina Dauti: Nuk dua sponsorė, sepse dihet prapavija e tyre
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: