Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Obama, i shqetėsuar pėr krizėn nė Europė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AnGeL_DrEamS
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 403
Age : 27
Vendodhja Vendodhja : BeRaT
Emploi : AlbSpace Community
Loisirs : AlbSpace™
Anėtarėsuar : 06/01/2010

MesazhTitulli: Obama, i shqetėsuar pėr krizėn nė Europė   Wed Nov 16, 2011 7:38 pm

Presidenti Amerikan, Barack Obama shprehu shqetėsim tė thellė pėr qėndrueshmėrinė e krizės europiane tė borxheve sovrane dhe efekteve negative tė saj nė tregjet e financimit dhe nė ekonominė reale globale. Ai tha se kjo krizė do tė vazhdojė deri nė momentin qė do tė ketė njė plan konkret. Komentet e presidentit u bėnė gjatė vizitės qė po zhvillon nė Australi.

"Ne nuk do tė shikojmė qetėsi nė tregjet e financimit, pėrsa kohė nuk do tė ketė njė plan dhe njė strukturė konkretė qė dėrgon sinjale tė qarta se europianėt do tė mbėshtesin me ēdo kusht dhe ēdo kosto monedhėn e pėrbashkėt”," tha Obama nė njė konferencė pėr shtyp nė kryeqytetin Kanabera tė Australisė. Obama tha se pavarėsisht krijimit tė qeverive teknike nė Greqi dhe Itali, “Europa pėrballet me njė problem tė vullnetit politik” dhe nuk pėrballet me njė problem teknik.

"Ne do tė vijojmė tė kėshillojmė udhėheqėsit europianė nė opsionet qė ne i mendojmė se janė zgjidhej konkrete dhe qetėsojnė tregjet. Por zbatimi i tyre kėrkon marrjen e vendimeve shumė tė rėndėsime prej tyre. Aktualisht ata kanė nevojė pėr njė mur mbrojtės nė tė gjithė europėn qė jep sinjalin e qartė se do tė mbrojnė Eurozonėn ”, tha Obama. Komentet e presidentit obama pasojnė komentet e njė dite mė parė tė bėra nga ministri kanadez i financave, ministrisė kineze e financave dhe Guvernatori i Bankės Qendrore tė Japonisė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Http://WwW.ShqpitiLir.Com
 
Obama, i shqetėsuar pėr krizėn nė Europė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Ekonomi-
Kėrce tek: