Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Microsoft Math v3.0.1184

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Microsoft Math v3.0.1184    Fri Dec 02, 2011 10:22 pmInfo:

Microsoft Math full-featured graphing calculator with 3-D technology helps students visualize and graph math and science equations.It helps students get school work done quickly and easily. With a full-featured graphing calculator that�s designed to work just like a handheld calculator, Microsoft Math offers a wide range of additional tools to help students with complex mathematics.

Features & Benefits:

Get help with math and science homework. With Microsoft Math, students can learn to solve equations step-by-step, while gaining a better understanding of fundamental concepts in pre-algebra, algebra, trigonometry, physics, chemistry and calculus.
Microsoft Math provides a set of mathematical tools that helps students get school work done quickly and easily. With a full-featured graphing calculator that�s designed to work just like a handheld calculator, Microsoft Math offers a wide range of additional tools to help students with complex mathematics.

Top features in Microsoft Math include:
- Graphing Calculator Gives students extensive graphing and equation-solving capabilities, with large 2D and enhanced 3D color graphs to help them visualize problems and concepts.
- Step-by-Step Equation Solver Provides students with step-by-step solutions to many math problems from basic math to calculus.
- Formulas and Equations Library Puts more than 100 common equations and formulas in a single location.
- Triangle Solver Helps students explore the relationships between the parts of triangles.
- Unit Conversion Tool Makes it easy for students to convert different units of measurement.
- New! Ink Handwriting Support Works with Tablet and Ultra-Mobile PCs, so students can write out problems by hand and have them recognized by Microsoft Math.


rapidshare.com Microsoft_Math_v3.0.1184.rar

____________________
''Kam Lindur Duke Qar'' Kur Tė Gjith Qeshnin ''Do Vdes Duke Qeshur'' Kur Tė Gjith Do Tė Qajn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Microsoft Math v3.0.1184
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Shkencat Natyrore :: Matematika-
Kėrce tek: