Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Noizyn e godasin me shishe

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Noizyn e godasin me shishe   Sat Dec 03, 2011 6:50 pmLufta e fansave mes grupeve muzikore “rep” nė Shqipėri duket se po kthehet nė shqetėsim pėr policinė, ku veē plagosjeve me armė, tashmė agresiviteti po kthehet edhe nė skena publike, transmeton Editorial.

I njohuri i muzikės ‘rep’, Noizy ėshtė qėlluar me bidonė nė skenė, duke detyruar policinė qė ta fusė nė makinė e ta largojė nga turma. Kėshtu, Noizy u bė edhe njė herė protagonist i radhės i incidenteve tė vazhdueshme ku pėrfshihet, sidomos nė konfliktet qė ka me “Stressin”. Repisti ka qenė dy net mė parė duke kėnduar nė koncertin e organizuar nga Bashkia e Tiranės nė sheshin “Nėnė Tereza” me rastin e festės sė Pavarėsisė, kur ėshtė qėlluar me bidonė uji nė skenė. Mė herėt, ai kishte pozuar edhe me kryebashkiakun e Tiranės, Lulzim Basha e mė tej nisi tė interpretojė nė skenė. Nė atė kohė, njė grup personash tė rinj, qė mendohet se janė mbėshtetės tė kėngėtarit tjetėr “Stressi”, kanė nxjerrė disa bidonė uji, duke e goditur. Noizy ėshtė pėrpjekur t’u shmanget duke improvizuar lėvizje kėrcimi dhe fillimisht nuk ėshtė prekur nga bidonėt qė hidheshin nga turma. Mė pas situata ėshtė rėnduar, kėshtu qė ka ndėrhyrė policia, duke mos lejuar qė ai tė lėndohet. Burime nga policia thanė se tetė bidonė u hodhėn nė drejtim tė repistit, por shtuan se asnjėra prej tyre nuk e kapi atė. Por, uniformat blu kanė ndėrhyrė nė turmė, duke shoqėruar disa tė dyshuar dhe duke ndaluar tė tjerėt tė kryejnė gjeste tė dhunshme. Pas pėrfundimit tė kėngėve, kėngėtari u largua me makinė policie. Pėr tė shmangur vrullin e fansave tė cilėt vrapuan drejt kėngėtarit, policia e shoqėroi atė me makinė disa metra larg grumbullit tė njerėzve”, – thanė burime nga policia. Me gjithė shoqėrimet e kryera, policia tha se nuk u identifikua asnjė nga personat qė qėlloi Noizy-n, ndėrsa ky i fundit nuk kreu denoncim. Kjo nuk ėshtė hera e parė e pėrplasjeve mes grupeve tė “repit” nė Shqipėri. Madje, ato kanė sjellė edhe pasoja tė rėnda, ku persona tė ndryshėm janė armatosur me armė dhe janė qėlluar. Pėrplasjet mė tė forta kanė ndodhur kur kėngėtarėt performonin nė tė njėjtėn skenė. Madje, policia shoqėroi para disa muajsh tė dy kėngėtarėt, Noizy-n dhe “Stressin”, duke i pajtuar, me qėllim pėr tė parandaluar ndonjė krim tė rėndė.

____________________
''Kam Lindur Duke Qar'' Kur Tė Gjith Qeshnin ''Do Vdes Duke Qeshur'' Kur Tė Gjith Do Tė Qajn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Noizyn e godasin me shishe
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: