Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 SHIU I DASHURISE

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: SHIU I DASHURISE   Sun Dec 04, 2011 7:27 pmShiu shpesh mi sjell nė kujtime,
Ditėt e dashurisė sime,
Lumturinė e zemrės sime,
Puthjet mes kujtimeve.

Binte shi me ngadalė,
Pikat e shiut binin mbi ne,
E lagėshin fytyrėn tonė,
Qė shikoheshin me orė.

Njė pikė e shiut,
I rridhte afėr buzėve,
Jam afruar pėr ta fshirė,
Duke i shqiptuar dy fjalė.

Dėshiroj tė bėhem lot,
Porsi kjo pikė e shiut,
E tė zbres nė buzėt e tua,
Tė tregoj se sa tė du.

I buzėqeshi fytyra,
Mė shikonte nė sy,
U afrua ngadalė,
dhe me njė Puthje tha
TĖ DUA DHE UNĖ .

____________________
''Kam Lindur Duke Qar'' Kur Tė Gjith Qeshnin ''Do Vdes Duke Qeshur'' Kur Tė Gjith Do Tė Qajn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
SHIU I DASHURISE
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Tema Shoqerore :: Poezit Me Te Bukura!!!-
Kėrce tek: