Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Kindle Fire me 50% tė tregut tė tabletėve Android?

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AnGeL_DrEamS
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 403
Age : 27
Vendodhja Vendodhja : BeRaT
Emploi : AlbSpace Community
Loisirs : AlbSpace™
Anėtarėsuar : 06/01/2010

MesazhTitulli: Kindle Fire me 50% tė tregut tė tabletėve Android?   Thu Dec 08, 2011 9:19 am

Tableti Amazon Kindle Fire ėshtė paraqitur nė treg, vetėm para njė muaji, mirėpo me sa duket i njėjti ka gjasa tė mira qė tė shndėrrohet nė Android tabletin e vitit, pasi qė pėrgjigja qė ka marrė nė treg nga pėrdoruesit ka qenė e
jashtėzakonshme.

Madje, sipas analistėve thuhet se vitin e ardhshėm, Amazon Kindle Fire do tė merr rreth 50 pėr qind tė tregut tė tabletėve Android.

Robert Cihara, analist nė Evercore Partners mendon se Amazon Kindle Fire do tė merr rreth 50 pėr qind tė tregut tė tabletėve Android gjatė vitit 2012.

Megjithatė, ky pohim do tė ishte edhe mė i besueshėm sikur Amazon tė publikonte disa tė dhėna lidhur me shitjet e tabletit tė tyre, i cili shihet si sfiduesi mė serioz pėr iPad tė Apple.

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Http://WwW.ShqpitiLir.Com
 
Kindle Fire me 50% tė tregut tė tabletėve Android?
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Teknologji-
Kėrce tek: