Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 I kėrkojnė vajzės tė abortojė sepse pret fėmijėn e njė shqiptari.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AnGeL_DrEamS
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 403
Age : 27
Vendodhja Vendodhja : BeRaT
Emploi : AlbSpace Community
Loisirs : AlbSpace™
Anėtarėsuar : 06/01/2010

MesazhTitulli: I kėrkojnė vajzės tė abortojė sepse pret fėmijėn e njė shqiptari.   Sat Dec 10, 2011 10:03 am


Njė familje italiane i ėshtė drejtuar Gjykatės sė Tė Miturve me kėrkesėn pėr tė detyruar tė bijėn tė abortojė, ose tė paktėn ta ndalojė tė takohet me tė dashurin e saj shqiptar.

Familja e vajzės e kanė ndėrmarrė kėtė hap me justifikimin se djali qė dashuron vajza e tyre nuk mund t’i garantojė asaj dhe fėmijės sė tyre njė tė ardhme normale.

Historia e publikuar nė mediat italiane paraqitet mė shumė si njė konflikt fėmijė-prindėr sesa njė mosmarrėveshje me sfond racist.

Dashuria mes dy tė rinjve ka lindur dy vjet mė parė nė Trento, ku adoleshentja italiane ndjek shkollėn. Por prindėrit e saj, pavarėsisht faktit se janė tė divorcuar, janė pėrpjekur me tė gjitha mėnyrat pėr ta penguar lidhjen e sė bijės. I ati e shoqėronte ēdo ditė nė shkollė, ndėrsa e ėma i kontrollonte telefonin. Por kjo ka bėrė veēse efektin e kundėrt.

Vajza u ka treguar prindėrve se ėshtė shumė e dashuruar me djalin shqiptar, prej tė cilit pret edhe njė fėmijė. Nė kėto kushte, prindėrit i kanė kėrkuar tė kryejė njė abort, por janė pėrballur me refuzimin kategorik tė tė bijės.

Ata u janė drejtuar gjyqtarėve qė merren me tė drejtat e minoreneve, tė bindur vendimi i sė bijės nuk ishte i lirė, por i imponuar nga djali. Prindėrit e vajzės i kanė kėrkuar gjykatės tė imponojė abortin, ose nė pamundėsi t’i ndalojė djalit takimet me tė dashurėn.

Ēėshtja ėshtė ende nė duart e drejtėsisė, por mediat italiane bėjnė tė ditur se nuk ka shumė gjasa qė gjykata tė vendosė nė favor tė prindėrve pėr ndėrprerjen e shtatzėnisė sė tė bijės, pasi ligji parashikon para sė gjithash respektimin e vullnetit tė vetė nėnės sė re.

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Http://WwW.ShqpitiLir.Com
 
I kėrkojnė vajzės tė abortojė sepse pret fėmijėn e njė shqiptari.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: