Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Rekord “Guinnes” me 1 milion kokrra kafeje

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Rekord “Guinnes” me 1 milion kokrra kafeje   Mon Dec 12, 2011 8:07 pm

Njė tjetėr rekord Guinnes pėr Saimir Stratin: kėsaj radhe pėr mozaikun mė tė madh nė botė me kokrra kafeje. Rekordin e tij tė gjashtė e konfirmoi pėrfaqesuesja e “World Records Guinnes”, e ardhur nė Tiranė pėr rastin.

Ceremonia u zhvillua pasditen e sė henes. Kėnaqesi e dyfishtė pėr artistin Strati, i cili pėrpos rekordit nė kėtė kategori tė vecante, ėshtė vlerėsuar edhe pėr mesazhin domethenes qe mbart mozaiku i tij, atė tė bashkimit tė kontinenteve nga njė pasion i pėrbashkėt: kafeja.

“Gjatė tė gjithė kohės, nė kėtė tentativė rekord, i kam dhėnė shumė rėndėsi subjektit tė veprės, dashurisė dhe unitetit mes njerėzve. Jam i kėnaqur pasi kam hapur njė kategori tė re nė librin “Guiness”, njė mozaik me kokra kafe, qė s’ka patur kurrė mė parė”, shprehet artisti Strati.

Durimi per kete sipermarrje krejtesisht te veēante, krijmtaria, mjeshteria dhe mesazhi pozitiv jane gershetuar se bashku tek ky mozaik, ku paraqiten perfaqesues nga te pesta kontinentet.

“Sot kisha nderin qė tė isha e pranishme nė kėtė rekord mahnitės tė mozaikut. Njė milion kokrra kafeje, e pabesueshme si qėnia njerėzore mund tė bėjė diēka tė tillė. Pėr kėtė duhen falenderuar edhe dy sponsorat qė mundėsuan rekordin, “Lori Caffe” dhe “Hotel Rogner”, thotė Seyda Subasi-Gemici, pėrfaqėsuese e rekordeve “Guinness”.

Ne mozaik jane tre tonalitetet e kafese te perftuara nga kokrrat e papjekura, gjysem te pjekura dhe ato te pjekura fort. Thuhet se fantazia s’njeh kufi. E deshmoi me se miri kete Saimir Strati, per te gjashten here.

____________________
''Kam Lindur Duke Qar'' Kur Tė Gjith Qeshnin ''Do Vdes Duke Qeshur'' Kur Tė Gjith Do Tė Qajn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Rekord “Guinnes” me 1 milion kokrra kafeje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Kuriozitete-
Kėrce tek: