Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Mobile Banking nė Shqipėri

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AnGeL_DrEamS
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 403
Age : 27
Vendodhja Vendodhja : BeRaT
Emploi : AlbSpace Community
Loisirs : AlbSpace™
Anėtarėsuar : 06/01/2010

MesazhTitulli: Mobile Banking nė Shqipėri   Mon Dec 12, 2011 8:27 pm

Tirane 18 Nentor 2011,Raiffeisen Bank lanēon sherbimin me te ri te bankingut elektronik –Mobile Banking
Raiffeisen Bank ne Shqiperi ka lanēuar sot ne nje konference per shtyp sherbimin me te ri elektronik –Mobile Banking. Ky eshte kanali me i ri qe Raiffeisen Bank po i shton paketes egzistuese te sherbimeve eletronike Raiffeisen DIREKT. Ky sherbim i lejon klienteve te bankes te kryejne transaksione financiare nga kudo, ne ēdo kohe, 24 ore, cdo dite, pa ndihmen e punonjesve te bankes. Ajo cfare u duhet klienteve tane eshte nje telefon celuar qe ka akses interneti dhe /ose aplikacionin Java per te filluar pasi te jene regjistruar ne nje nga deget ose agjencite tona.

Deri tani, klientet tane jane mesuar te kryejne sherbimet financiare elektronike si menaxhimi i llogarive te tyre, apo kryerja e transfertave dhe pagesa e faturave nepermjet kompjuterit dhe lidhjes me internet. Tani ne po ju ofrojme atyre te gjitha benefitet dhe komoditetet, por ne nje menyre me te thjeshte, nepermjet telefonit celular.

“Sot, ne po ndihmojme industrine bankare duke e cuar ate drejt nje tjeter hapi te madh perpara me lanēimin e nje sherbimi te plote Mobile Banking – sherbimi me i fundit krahas atij te Raiffeisen Direkt. Si banka lider ne Shqiperi, Raiffeisen Bank ka shenuar rekord ne transformimin e tregut dhe duke e bere ate me te thjeshte per Shqiptaret per te perdorur sherbimet bankare. Shqiperia eshte nje vend qe po moderizohet me ritme te shpejta nepermjet perpjekjeve te qeverise dhe mbeshtetjes se industries private. Shqiptaret i perqafojne shume shpejt teknologjite e reja, duke zoteruar menyra te reja dixhitale per ta jetuar jeten me lehte.

Jemi shume krenare qe jemi pjese e perpjekjeve te qeverise dhe transformimit te Shqiperise, dhe jemi shume te kenaqur te shohim qe perpjekjet tona ndryshojne menyren se si njerezit bejne biznes dhe manaxhojne financat personale. ”, tha John McNaughton, Anetar Bordi per Retail ne Raiffeisen Bank.

Gjithashtu ne event merrte pjese dhe Z. Genc Pollo, Minister I Inovacionit, IT and Telekomunikacionit, I cili pershendeti kete iniciative te Raiffeisen Bank.

Duke perdorur telefonat celulare tashme klientet tane mund te marrin informacion permbledhes mbi detajet dhe aktivitetin e llogarive te tyre bankare, te marrin informacion rreth historikut te transaksioneve te kartave te kreditit, rreth kartave te debitit, rreth kredive dhe depozitave, te transferojne fonde ndermjete llogarive te tyre ose ne llogarite e paleve te treta ne Raiffeisen Bank, te paguajne llogarine e tyre te kartes se kreditit ne Raiffeisen Bank, faturat utilitare (operatoret celulare, Albtelekom, Ujesjellesi,etj).

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Raiffeisen Bank Shqipėri ėshtė banka mė e madhe nė vend dhe zė vendin e parė nė tė gjithė treguesit kryesore tė performancės. Totali i aseteve tė saj ėshtė afro 2 miliardė Euro. Raiffeisen Bank International bleu Banken e Kursimeve nė Shqipėri nė 2004 dhe gjatė 6 viteve tė kaluara e ka transformuar plotėsisht Bankėn e vjetėr Shtetėrore nė njė bankė me shėrbime tė plota qė i shėrben tė gjithė sektorėve tė biznesit dhe klientėve individė. Portofoli i kredisė ėshtė rritur nga zero qė ishte nė 2004 nė qė ishte nė 2004 nė 770 milion euro ne fund te 2010. Transformimi tani ka pėrfunduar dhe Banka ofron njė gamė produktesh, procesesh, sistemesh dhe infrastrukturė degėsh qė krahasohen me standardet Evropiane tė shekullit 21-te.

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Http://WwW.ShqpitiLir.Com
 
Mobile Banking nė Shqipėri
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Teknologji-
Kėrce tek: