Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

  AKSIDENT ME 8 FERRARI, 3 MERCEDES, 1 LAMBORGHINI

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AnGeL_DrEamS
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 403
Age : 27
Vendodhja Vendodhja : BeRaT
Emploi : AlbSpace Community
Loisirs : AlbSpace™
Anėtarėsuar : 06/01/2010

MesazhTitulli: AKSIDENT ME 8 FERRARI, 3 MERCEDES, 1 LAMBORGHINI   Mon Dec 12, 2011 8:35 pm

Tė dhėmb shpirti kur shikon kėto vetura tė pėrplasura. Ndėrsa pėr Japoninė kjo ėshtė edhe shėtitja e ditės sė Diel, mė e shtrenjta nė historinė e saj. 14 drejtues tė veturave ekzotike sportive ku pėrfshihen Ferrari, Lamborghini dhe Mercedes-Benz u pėrplasėn me njėri-tjetrin gjatė njė udhėtimi nė perėndim tė Japonisė.

Sipas gazetės japoneze, Asahi Shimbun, nė aksident janė pėrfshirė njė grup ithtarėsh tė veturave ekzotike, tė cilėt ishin nisur drejt qytetit tė Hiroshima. Por fatkeqėsisht njė drejtues ka humbur kontrollin e Ferrari-t tė tij dhe tė tjerėt nuk kanė mundur tė reagojnė.

Nė total janė shkatėrruar 8 Ferrari, 3 Mercedes-Benz, 1 Lamborghini dhe 2 vetura tė tjera. Sipas vlerėsimeve paraprake vlera e veturave arrin nė 300 milionė yen, ose 3.8 milionė dollarė amerikanė. Nė aksident ka vetėm dėmtime tė lehta. Dėshmitarėt okularė thanė se grupi ecte me shpejtėsi tė lartė midis 140-160 kilometra nė orė. Sigurisht qė kjo mund tė konsiderohet shpejtėsi e ulėt pėr kėto lloj makinash.

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Http://WwW.ShqpitiLir.Com
 
AKSIDENT ME 8 FERRARI, 3 MERCEDES, 1 LAMBORGHINI
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Kuriozitete-
Kėrce tek: