Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

  SHBA, DEL NĖ TREG MAKINA $1.8 MLN

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AnGeL_DrEamS
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 403
Age : 27
Vendodhja Vendodhja : BeRaT
Emploi : AlbSpace Community
Loisirs : AlbSpace™
Anėtarėsuar : 06/01/2010

MesazhTitulli: SHBA, DEL NĖ TREG MAKINA $1.8 MLN   Mon Dec 12, 2011 8:37 pm

Zenvo Automotive po u jep shansin amerikanėve tė jetė pronarė tė veturės sportive 1.8 milion dollarė. Prodhuesi danez i kėsaj veture me emrin ST1, ka prurė 3 vetura tė tilla brigjet amerikane tė cilat do tė shiten ekskluzivisht nga Emporio Motor Group nė New Jersey. Presidenti i Emporio Motor Group, Bobby Khan, tha se tashmė ka nisur lufta pėr tė blerė njė makinė tė tillė. Kėrkesa ėshtė e lartė pasi do tė prodhohen vetėm 15 vetura tė kėtij lloji pėr tė gjithė milionerėt e botės numri i tė cilėve rritet ēdo ditė.

Zenvo Automotive u themelua nė vitin 2004 nga holandezi Jesper Jensen dhe danezi Troels Vollertsen. Dyshja krijoi kompaninė me objektivin e vetėm qė tė prodhojė njė veturė origjinale nė vetvete dhe me ēdo pjesė tė prodhuar me dorė. Vetura e parė doli nga prodhimi 5 vite mė vonė nė vitin 2009. tė 15 veturat janė 100% tė prodhuara nė Danimarkė dhe pėr secilėn shpenzohen 8 muaj.

Blerėsit kanė mundėsinė tė zgjedhin vetė dizenjon e veturės dhe ēdo element tjetėr. Por veturat nė shtetet e bashkuara janė mė origjinalet. Modeli amerikan ST150 S ka 1 mijė e 250 kuaj fuqi, kamio me 7 marsha tė Formula 1 dhe njė ēmim bazė qė fillon nga 1.8 milion dollarė. Ndėrsa nė vendet e tjera veturat kanė vetėm 1 mijė e 114 kuaj fuqi, kabio manuale dhe ēmimin 1.4 milion dollarė. Vetura ka njė motor 7 litra, ose 7 mijė kubik me 8 pistona dhe ka njė shpejtėsi maksimale 375 kilometra nė orė.

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Http://WwW.ShqpitiLir.Com
 
SHBA, DEL NĖ TREG MAKINA $1.8 MLN
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Teknologji-
Kėrce tek: