Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Klasifikimi i Smartphone-ve sipas kategorive tė caktuara

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AnGeL_DrEamS
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 403
Age : 27
Vendodhja Vendodhja : BeRaT
Emploi : AlbSpace Community
Loisirs : AlbSpace™
Anėtarėsuar : 06/01/2010

MesazhTitulli: Klasifikimi i Smartphone-ve sipas kategorive tė caktuara   Tue Dec 13, 2011 7:07 pm

Klasifikimi I smartphone-ve sipas kategorive.

Te gjithė deshirojnė njė smartphone ,dhe tė gjithė kanė njė tė tillė. Asnjė smartphone nuk ėshtė perfekt, disa modele janė superlative pėr internet disa janė pėr video dhe foto. Ne po ju japim njė klasifikim tė smartphonėve sipas kategorive tė caktuara.

1. Me i miri pėr internet:

Samsung galaxy S II

Galaxy S II ka arritur majėn e klasifikimeve nė kategorinė internet, me 14 Mbsp, ka arritur shpejtesim maksimale nė modalitetin UMTS. Falė proēesorit Dual Core Galaxy SII ėshtė shumė i shpejtė, browser nuk bllokohet as nė website qė permbajnė shumė video.

2. Me i miri pėr aplikacione:

iPhone 4 dhe iPhone 4 S iPhoni i parė u pa me nėnvlersim nga Nokia dhe nga kompanit e tjera pėr sa i pėrket instalimit tė aplikacioneve. Por nė ditet e sotme numri i app tė iPhone ėshtė 10 herė mė i larėt se numri i app tė Nokias. Ēelsi i kėtij suksesi ėshtė thjeshtėsia nė instalim dhe ne perdorim te aplikacioneve por edhe fale sugurise qe ofojne app e apples.

3. Mė i miri pėr foto Nokia N8

Nokia N8 i cili ka njė optik carl zeiss, mbetet njė produkt i dėshirushėm, asnjė telefon tjetėr nuk ofron njė fotocamer kaq tė mire.Fotokamera arrin deri ne 7.9 Megapixel e mbėshtetur dhe nga njė flash xenon qė gjithashtu arrin majat e kalsifikimeve pėr cilėsin e tij.

4. Me i miri pėr videot HD LG P920

Me optimus 3D dhe me njė regjistrim tė videos 3D LG P920 arrinė njė kualitet maksimal tė videos qė sėshtė parė nė asnjė telefon. Falė dhe kabullit HDMI celulari mund tė lidhet me televizorin por filmat shumė mirė mund tė shikohen dhe nė telefon. Optimus 3D ėshtė ndėr tė paktėt telefona perveē Samsung Galaxy S2 qė riprodhojnė videot nė formatin MKV me njė cilėsi maksimale, pa pasur nevojė konvertimi.

5. Me i miri pėr muzikėn.
Google Nexus S Nexus S ka funksionimin muzikal mė tė pėrparuar. Audio ėshtė superior krahasuar me smartphonat e tjerė, kėtu pėrfshihen dhe kufjet qė kanė njė cilėsi maksimale, nqs 16GB nuk mjaftojnė atehere mund tė degjosh muzik dhe nė internet. Nexus S ėshtė i vetmi ku google music eshte i preinstaluar.

6. Mė i miri pėr tastjerėn Nokia E7.
Nokia E7 ėshtė njė prej telefonave shumė tė realizuar. Mbėshtjellsja ėshtė komplet prej alumini dhe tastjera ėshtė vendosur nė pozicion perfekt ku eleminon zhurmat. Falė tastierės qwerty touch screen i paketės office fotocameres 8 MP Nokia E7 ėshtė smartphoni ideal pėr punė dhe kohė tė lirė.

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Http://WwW.ShqpitiLir.Com
 
Klasifikimi i Smartphone-ve sipas kategorive tė caktuara
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Teknologji-
Kėrce tek: