Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Analistet: 10 rreziqet me te medha te ekonomise boterore ne 2012

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AnGeL_DrEamS
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 403
Age : 27
Vendodhja Vendodhja : BeRaT
Emploi : AlbSpace Community
Loisirs : AlbSpace™
Anėtarėsuar : 06/01/2010

MesazhTitulli: Analistet: 10 rreziqet me te medha te ekonomise boterore ne 2012    Wed Dec 14, 2011 6:38 pm

Tom Joyce dhe Ram Nayak nga Deutsche Bank kane evidentuar 10 rreziqet me te medha qe mund t'i kanosen ekonomise boterore gjate vitit 2012.
1. Dalja e Greqise nga zona euro
2. Nje krize e mundshme financiare ne Itali dhe Spanje
3. Shvleresim i metejshem i SHBA nga agjencite e vleresimit
4. Ngadalesim i ekonomise kineze
5. Humbja nga ana e Frances e Tripla A
6. Reduktim i financimeve nga bankat e medha europiane
7. Perballja me veshtiresite ne likuiditete e tregut te produkteve baze
8. Zhvleresimi i "investimeve te sigurta" si ne ar, franga zvicerane dhe jenin japonez
9. Rritja e deficitit te pensioneve ne SHBA
10. Rritja e ekonomike me e madhe se sa ajo e parashikuara (paradoksalisht, kjo gje do te provokonte pritshmerira te rrezikshme)

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Http://WwW.ShqpitiLir.Com
 
Analistet: 10 rreziqet me te medha te ekonomise boterore ne 2012
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Ekonomi-
Kėrce tek: