Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Pėrurohet treni qė lidh Moskė-Berlin-Paris, nė 37 orė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AnGeL_DrEamS
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 403
Age : 27
Vendodhja Vendodhja : BeRaT
Emploi : AlbSpace Community
Loisirs : AlbSpace™
Anėtarėsuar : 06/01/2010

MesazhTitulli: Pėrurohet treni qė lidh Moskė-Berlin-Paris, nė 37 orė   Thu Dec 15, 2011 4:06 pm

Paris, 15 Dhjetor 2011, NOA/ Rid Bulku - Ka mbėrritur nė Paris treni i ri nga Rusia, i cili lidh pikėrisht Moskėn, Berlinin dhe kryeqytetin francez nė sajė tė njė udhėtimi i cili zgjat 37 orė.
Treni, i cili ėshtė krijuar nga njė ndėrmarrje ruse Rzd, ėshtė nisur nga Moska dhe ditėn tjetėr nė mėngjes ėshtė gjendur nė Berlin, ndėrsa nė darkė ėshtė pritur dhe destinacioni i fundit i tij qė ka qenė pikėrisht Parisi.

Mjeti i udhėtimit ka pėrshkuar 3 mijė e 177 kilometėr me njė shpejtėsi maksimale prej 200 kilometrash nė orė.

Ai pėrbėhet nga tetė vagonė, nga njė bar dhe nga njė restorant, raporton agjencia e lajmeve NOA.al.

Aktualisht dhe pėrgjatė dimrit do tė jenė vetėm tre lidhje qytetesh, Moskė-Berlin-Paris, por nė verė pritet qė numri i tyre tė shkojė nė pesė.

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Http://WwW.ShqpitiLir.Com
 
Pėrurohet treni qė lidh Moskė-Berlin-Paris, nė 37 orė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Teknologji-
Kėrce tek: