Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Ēiljeta: Pas “shtatzėnisė”, momenti pėr tė krijuar familje

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AnGeL_DrEamS
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 403
Age : 27
Vendodhja Vendodhja : BeRaT
Emploi : AlbSpace Community
Loisirs : AlbSpace™
Anėtarėsuar : 06/01/2010

MesazhTitulli: Ēiljeta: Pas “shtatzėnisė”, momenti pėr tė krijuar familje   Fri Dec 16, 2011 6:12 pm

Ajo ėshtė thjesht e parezistueshme, ngado qė shkon tė gjithė flasin pėr tė. Mjafton tė dalė nė njė pub nė mbrėmje dhe paparacėt janė nė gjueti tė saj.

Por ndoshta jo edhe pėr shumė kohė, pasi kėngėtarja seksi, e cila kėto kohė ka realizuar edhe njė rol tė rėndėsishėm nė njė film me metrazh tė gjatė nė Itali (nė kastin e sė cilit ka aktorė shqiptarė dhe italianė); thotė se do vijė njė ditė qė do ta mbledhė mendjen; do krijojė familjen dhe natyrisht do t’i duhet tė heqė dorė nga angazhimet e deritanishme… Tė paktėn lidhje nė distancė me tė dashurin qė jeton nė Londėr, Aleksandėr, ėshtė duke shkuar shumė mirė! Nė intervistėn pėr “standard” Ēiljeta tregon ambiciet pėr kinematografinė, pse jo edhe Hollivudin; projektet e reja muzikore, por pa lėnė pas dore profesionin e saj tė ardhshėm – politikėn!

Ēiljeta, sapo ke mbyllur xhirimet e filmit “Floorless” qė ėshtė realizuar nė Itali. Na trego diēka rreth kėsaj eksperience.

Ishte njė eksperiencė shumė e veēantė, ndryshe nga dy eksperiencat e mėparshme filmike qė kam pasur, sepse ėshtė njė film me pėrmasa mė tė mėdha, me aktorė tė huaj. Pėr mė tepėr, fakti qė nė kėtė film unė flas italisht, ka qenė njė eksperiencė mė vete e veēantė. Tė aktrosh nė shqip ėshtė ndryshe, normal qė nė italisht ėshtė mė e vėshtirė, pavarėsisht se unė e njoh italishten.

Si tė erdhi propozimi pėr tė marrė pjesė nė kėtė produksion tė pavarur?

Me regjisorin Jemtir Pjetėrnikaj kam vite qė njihem, prej tij kam marrė shumė vite mė parė njė propozim pėr tė realizuar njė film. Mė nė fund, erdhi momenti pas kaq shumė kohėsh. Dua tė them se me Xhetin (Jetmiri) kemi nė projekt edhe njė film tjetėr qė do tė realizohet gjithashtu sė shpejti. Shpresojmė qė tė shkojė mirė.

Ty si tė ėshtė dukur vetja si aktore?

Nė fakt, profesioni qė mė ka pėlqyer gjithmonė tė jem ėshtė fotomodele dhe aktore. Jo se muzika ka qenė e rastėsishme sepse edhe pse jo tė gjithė e mbajnė mend, pėr herė tė parė nė skenė unė kam dalė si kėngėtare. Mė pas mė ka marrė rrjedha…, fakti qė bėra mė pas disa kėngė hite, mė dha kurajon pėr tė vazhduar me muzikėn, duke qenė se kinematografia kėtu te ne nuk ėshtė shumė e zhvilluar. Nuk mė ka pėlqyer ndonjėherė tė jem aktore teatri, ndaj edhe nuk kam kryer studimet e larta pėr Dramė, por pėr Shkenca Politike. Mė ka pėlqyer tė jem aktore filmash, jo teatri.

D.m.th. tė pėlqen mė shumė Hollivudi?

Po, me pak fjalė.

Dhe qė tė jesh e kompletuar, po eksperimenton, po tenton qė tė gjesh veten kudo?

Po, pse jo?! Ēdo njeri ka ėndrrat e veta, unė kam qenė me fat qė kam realizuar dhe kam prekur paksa nga tė tėra, si te prezantimi, te fotomodelimi etj.

Nė film merr pjesė gjithashtu Bjordi Mezini, djaloshi simpatik qė mbajmė mend nga “Big Brother” dhe mė pas “Dancing with the stars”. Si je ndier pranė tij?

Me Bjordin jam ndier shumė mirė, jemi njohur qė mė pėrpara nė fakt. Bjordi ka qenė njė fans imi te “Dancing with the stars” (Qesh). Ėshtė njė djalė shumė i dashur, i komunikueshėm, i pastėr, i qetė.

Tė ka ndihmuar gjatė rolit, duke tė kėshilluar?

Po, sigurisht qė po, sepse ai e pėrvetėson nė mėnyrė tė pėrsosur italishten, kėshtu qė mė ndihmonte me batuta gjatė xhirimeve.

A ka ndonjė moment pikant qė ka ndodhur gjatė xhirimeve, qė do doje ta ndaje me ne?

Mund tė them se jam “ēmendur” me atė barkun e shtatzėnisė qė kam mbajtur pėr njė muaj dhe kam kuptuar qė nuk ėshtė edhe aq e lehtė tė jesh shtatzėnė.

Kjo do tė thotė qė pėr disa kohė s’do tė tė shkojė mendja pėr fėmijė?

Jo, jo, edhe nėse e kam pasur nė plane, pėr njėfarė kohe nuk do mė shkojė mendja sepse mė duket sikur e kam pėrjetuar mjaftueshėm kėtė pjesėn e shtatzėnisė.

Tė ndalemi pak te muzika. Cili ėshtė prioriteti i radhės, pasi duket se muzikėn e ke lėnė disi pas dore?

Nuk do thosha qė e kam lėnė pas dore, sepse nė gusht nxora njė hit me Vanin, duke qenė se jam natyrė qė nuk mė pėlqen tė bėj shumė kėngė nė vit. Mė pėlqen tė punoj njė ose dy kėngė nė vit.

Dukesh bukur me kėtė ngjyrė flokėsh? I ke lėnė pas eksperimentimet mė duket.

Kam pėrshtypjen se ēdo gjė ėshtė me moshė. Besoj se kur je mė e vogėl ke dėshirė tė eksperimentosh mė shumė me ato qė dalin nė modė, njėherė i bėn tė kuqe, njė herė karotė, herėn tjetėr i ndryshon krejtėsisht e kėshtu me radhė. Jam lodhur ndoshta dhe po mė pėlqen tė rri mė mirė te natyralja, aq mė tepėr qė me ngjyrėn natyrale tė flokėve mund tė rrish shumė mirė edhe pa make-up sepse unė nė jetėn e pėrditshme nuk bėj shumė grim. Si rrallėherė, kėsaj radhe, me kėtė look ndjehem edhe vetė mė mirė, mė pėlqen vetja.

Angazhimi politik si po shkon, a ka ndonjė tė re?

Pėr momentin jam e angazhuar si anėtare e Kėshillit Kombėtar tė PD-sė, sigurisht qė jam pjesėmarrėse nė mbledhjet qė zhvillohen. Kaq.

Ėshtė shkruar pėr Greta Koēin, kanė bėrė madje njė krahasim me ty…

Nė kėtė periudhė, me sa mbaj mend, unė kam qenė nė Amerikė dhe nga Amerika kam shkuar menjėherė nė Itali dhe nuk e kam ndjekur shumė, pėrveē 2-3 herėve qė kam ardhur nė Shqipėri. Mua vetėm mė vjen mirė, sa mė shumė artistė tė integrohen nė politikė, sidomos nė partinė qė unė pėrfaqėsoj, aq mė mirė ėshtė.

Nuk ka rivalitet mes jush?

Absolutisht jo.

Dashuria. Si po shkon lidhja nė distancė mes teje dhe Aleksandrit?

Shumė mirė, distanca ka vėshtirėsitė e veta sepse tė merr malli, por them se kjo lidhje nė distancė mė ka bėrė shumė mirė sepse kam shumė mė tepėr kohė pėr veten time, qė tė merrem me projektet e mia. Mendoj se faktin qė e takoj njė herė nė muaj mjafton disi.

Pėr sa kohė mund tė funksionojė njė lidhje nė distancė?

Unė tashmė po bėj njė vit e gjysmė. S’e di si do vazhdojė, sepse Aleksandri i ka ndėrtuar gjėrat e veta atje, unė tė miat kėtu, por kur tė vijė momenti pėr tė ndėrtuar diēka sė bashku, do jetojmė sė bashku nė njė njėjtin vend, dikush duhet tė bėjė njė sakrificė.

Do ishte ti e gatshme ta bėje kėtė sakrificė?

Sigurisht qė po.

Do ta lije karrierėn pėr familjen?

Sigurisht qė po, do vijė ajo ditė, pas tė 30-ave me doemos.

Sė fundmi, viti 2012 ēfarė tė rejash do sjellė pėr Ēiljetėn?

Kam rreth njė vit qė dua tė bėj njė bashkėpunim me njė kėngė regaton, pasi ėshtė shumė nė modė kjo rrymė. Bėhet fjalė pėr bashkėpunimin e premtuar me Noizy-n, por projekti ėshtė anashkaluar disi pėr shkak se tė dy kemi qenė shumė tė zėnė me angazhime tė tjera. Nuk jemi pėrputhur me kėto gjėra, ndaj e lamė disi pezull. Po ashtu, bashkėpunimi do jetė edhe me Dj Blunt nė Kosovė dhe me grupin “TDS”, djemtė e tė cilit, edhe pse tė rinj, janė shumė tė talentuar. Nė plan tė parė nuk ėshtė kėnga, por klipi, pasi do realizohet jo thjesht njė video, por njė film i vėrtetė. Do tė jetė shumė i kushtueshėm dhe impenjativ.

Burimi: LajmeVip

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Http://WwW.ShqpitiLir.Com
 
Ēiljeta: Pas “shtatzėnisė”, momenti pėr tė krijuar familje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: