Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Vajza mė e shkurtėr e planetit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AnGeL_DrEamS
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 403
Age : 27
Vendodhja Vendodhja : BeRaT
Emploi : AlbSpace Community
Loisirs : AlbSpace™
Anėtarėsuar : 06/01/2010

MesazhTitulli: Vajza mė e shkurtėr e planetit   Fri Dec 16, 2011 6:30 pmNjė studente indiane u konfirmua tė premten si vajza mė e shkurtėr e planetit nga libri i rekordeve “Guinnes”.
18-vjeēares Jyoti Amge, nga India, iu dorėzua titulli nga njė pėrfaqėsues i “Guinnes”, pas matjes qė konfirmoi se ajo ishte vetėm 62,8 centimetra e gjatė, shtatė centimetra se mbajtėsja e mėparshme e rekordit, amerikania Bridgette Jordan.
Banorja e qytetit Nagpur, Amge vuan nga njė sėmundje e quajtur ahondroplasia, njė formė e nanizmit dhe nuk pritet tė rritet mė tej. Megjithatė, ajo ėshtė njė centimetėr mė e gjatė se vajza mė e shkurtėr nė histori, holandezja Pauline Musters, e cila jetoi nė periudhėn e viteve 1876-95.

Amges iu dorėzua njė ēertifikatė pėr rekordin e saj, sė bashku me njė shumė simbole pėr rekordin e thyer nė mėnyrė tė pavullnetshme. Nė fjalėn e saj, Jyoti theksoi se ėndrra e saj mė e madhe ėshtė qė tė bėhet aktore.
Burimi: TopInfo

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Http://WwW.ShqpitiLir.Com
 
Vajza mė e shkurtėr e planetit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Kuriozitete-
Kėrce tek: