Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Nora ndėrton vilė mbi 600 mijė euro dhe blen makinė 32 mijė euro

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Klea@Love
Admin
Admin
avatar

Female
Postime : 11
Age : 27
Vendodhja Vendodhja : Itali
Anėtarėsuar : 08/12/2011

MesazhTitulli: Nora ndėrton vilė mbi 600 mijė euro dhe blen makinė 32 mijė euro   Mon Dec 19, 2011 11:33 am

Pėrveē politikanėve, tashmė edhe kėngėtarė tė ndryshėm nga estrada jonė kanė filluar tė ndėrtojnė vila tė mėdha nėpėr periferi tė qyteteve ku jetojnė, duke dashur tė largohen nga zhurma e madhe qė po mbizotėron nė qytet. Pas Sabri dhe Ermal Fejzullahut, njė tjetėr kėngėtare e njohur nga Kosova po ndėrton vilė nė perferi tė Prishtinės.
Sipėrfaqja e tokės qė ka blerė Nora Istrefi ėshtė shumė e madhe, saqė vila tė cilėn do e ndėrtojė do tė kushtojė mbi 600 mijė euro, dyfish mė shumė sesa kushton vila e kolegut tė sajm Ermal Fejzullahu.Kjo shtėpi do tė ndėrtohet special pėr ēiftin e ri dhe, siē duket, Nora po bėn pėrgatitjet e para pėr tė filluar njė jetė tė re jashtė familjes sė saj, me Robertin. Njė vendosje e re e Norės nė kėtė vilė do tė jetė mė shumė pėr relaka pas angazhimeve qė ka ēifti nė sferėn e muzikės.
Por, vlera prej 600 mijė eurosh nuk ėshtė i vetmi investim nė jetėn e Norės, pasi ajo paka disa muaj qė nga llogaria e saj bankare ka ndarė njė shumė prej 32 mijė eurosh pėr makinėn e saj luksoze tė markės BMW X3, makinė e cila drejtohet vetėm nga Nora. Kur tė ndėrtohet vila e Norės nė Prishtinė, pėr nga shuma e harxhuar nė ndėrtim kjo mund tė krahasohet me rezidencat e ish-kryetarit Ibrahim Rugova.
Kjo e fundit vlerėsohet me njė shumė prej mbi 1 milion eurosh, vila e Behgjet Pacollit gjithashtu kap shifrėn 1 milion euro, 4 shtėpitė e Sabri Fejzullahut nė vlerė prej 500 mijė eurosh, si dhe disa vila tė tjera tė politikanėve kosovarė. Njė vilė tė njėjtė prej kohėsh e ka paralajmėruar se do e ndėrtojė edhe kėngėtarja tjetėr, Genta Ismajli, e cila madje kishte porositur inxhinier shumė tė njohur nga rajoni, por deri mė tani asnjė detaj mbi ndėrtimin e saj.


Thashetheme .com
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Nora ndėrton vilė mbi 600 mijė euro dhe blen makinė 32 mijė euro
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: