Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Kinezėt ndėrtuan 30 kate pėr 15 ditė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AnGeL_DrEamS
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 403
Age : 27
Vendodhja Vendodhja : BeRaT
Emploi : AlbSpace Community
Loisirs : AlbSpace™
Anėtarėsuar : 06/01/2010

MesazhTitulli: Kinezėt ndėrtuan 30 kate pėr 15 ditė    Tue Jan 10, 2012 2:17 pm

Kina mund tė mburret edhe pėr njė risi nė arkitekturė – ndėrtimin mė tė shpejtė nė planet.
Njė Kompani e ndėrtimit, nė qytetin Changsha tė Kinės, ngriti njė hotel me 30 kate vetėm pėr 15 ditė.

Ark Hotel ėshtė ndėrtuar nga kompania ndėrtimore, e cila merret kryesisht me arkitekturėn e qėndrueshme. Hoteli ėshtė ndėrtuar pėr t’i rezistuar tėrmetit prej nėntė shkallė Rihter, qė do tė thotė se ėshtė pesė herė mė rezistuese sesa objektet tjera.

Ndėrtesa ėshtė e izoluar mirė dhe rezistente ndaj zhurmave, ndėrsa nė secilėn dhomė janė ndėrtuar matėsit e kualitetit tė ajrit, pasi Kina po pėrballet me problemet e ndotjes sė ambientit.

E njėjta kompani mbante rekordin e mėparshėm pėr ndėrtimin mė tė shpejtė, kur njė ndėrtesė prej 15 kateve e ndėrtuan vetėm pėr gjashtė ditė. Por, ndėrtesa e re ėshtė shumė mė mbresėlėnėse.
Burimi: ShqiperiaIme

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Http://WwW.ShqpitiLir.Com
 
Kinezėt ndėrtuan 30 kate pėr 15 ditė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Kuriozitete-
Kėrce tek: