Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Misteri i plumbit pėr 29 vjeēarin dhe zhdukja e vajzės qė e ēoi nė spital

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AnGeL_DrEamS
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 403
Age : 27
Vendodhja Vendodhja : BeRaT
Emploi : AlbSpace Community
Loisirs : AlbSpace™
Anėtarėsuar : 06/01/2010

MesazhTitulli: Misteri i plumbit pėr 29 vjeēarin dhe zhdukja e vajzės qė e ēoi nė spital   Tue Jan 17, 2012 9:25 pm

Trevizo, 17 janar 2012, NOA/ Arjola Ymeraj- I goditur me plumb dhe i dėrguar nė spital me njė plagė arme zjarri, emigranti shqiptar Shpėtim Koēiaj 29 vjeē u shtrua nė spitalin e Trevizos nė Itali nė gjendje tė rėndė, si protagonist i njė zėnke e pėrfunduar me gjak nė njė lokal nate.

29 vjeēari banues nė San Dona di Piave, ishte brenda klubit tė natės “Ambra” sė bashku me 7 bashkėkombastė tij pas njė zėnke, por janė ende tė dyshimta arsyet dhe rruga nga e cila ka ardhur plumbi, ndėrsa mendohet qė ai ka ardhur nga ambientet e jashtme tė lokalit ku po zhvillohej njė spektakėl.

Mėsohet se gjurmė tė shumta gjaku u gjetėn edhe nė afėrsi tė banakut, nė banjė dhe nė parkimin e jashtėm, pas verifikimeve tė bėra nga policia.

Djali u dėrgua nė spital nga njė makinė nė tė cilėn ndodhej njė grua kolumbiane dhe njė vajzė shqiptare, e cila u zhduk menjėherė nga spitali duke humbur kėshtu edhe gjurmėt e saj, pasi u sigurua qė Koēiaj u mor nėn kujdes nga bluzat e bardha.

Sipas policisė thuhet se, e shtėna e armės e ka goditur nė bark shqiptarin i ka shpuar njė veshkė dhe mė pas ka dalė nga shpina.

I riu ndodhet nė gjendje tė rėndė pas operacionit, dhe nuk ka mundur tė japė dėshminė e tij nė policinė e Trevizos, duke lėnė tė panjohur shkaqet e ngjarjes, autorėt e saj dhe kush ishte vajza qė e dėrgoi nė spital.

Mėsohet se nė polici kanė pėrfunduar 4 shqiptarė tė cilėt dyshohet se kanė marrė pjesė nė grindje.

Sakaq nga ana e policisė nuk pėrjashtohet mundėsia e konfliktit pėr ndonjė vajzė, ndėrsa dyshohet edhe pėr larje hesapesh pasi shqiptarėt e shoqėruar nė polici, me pėrjashtim tė 29 vjeēarit tė plagosur kanė precedent penal nė fushėn e narkotikėve.
Burimi: Noa

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Http://WwW.ShqpitiLir.Com
 
Misteri i plumbit pėr 29 vjeēarin dhe zhdukja e vajzės qė e ēoi nė spital
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Me te fundit-
Kėrce tek: