Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Nokia Lumia 900 pa konkurrencė nė CES 2012

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AnGeL_DrEamS
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 403
Age : 27
Vendodhja Vendodhja : BeRaT
Emploi : AlbSpace Community
Loisirs : AlbSpace™
Anėtarėsuar : 06/01/2010

MesazhTitulli: Nokia Lumia 900 pa konkurrencė nė CES 2012   Tue Jan 17, 2012 9:45 pm

Nokia Lumia 900 ka fituar ēmimin si “mė i miri” i CES 2012 nė Las Vegas.Ēmimi i ėshtė dorėzuar nga stafi i Cnet dhe kjo nė drejtim tė njė celulari i cili padyshim meriton njė inkurajim dhe njė mirėnjohje tė tillė.Faktikisht smartphone i finlandezėve nuk ėshtė mė i fuqishmi dhe as mė novatori nė Nevada, por konkurrenca e dobėt dhe mungesa e rivalėve krijuan mundėsinė pėr njė fitore tė tillė nga Nokia Windows Phone.Sidoqoftė ėshtė njė kėnaqėsi tepėr e madhe pėr CEO e shoqėrisė Steve Ballmer dhe Stephen Elop.Skeda teknike e telefonit nė fjalė ėshtė si mė poshtė:Sistem operativo Windows Phone MangoEkran me prekje AMOLED Clear Black prej 4.3 polėsh kapacitiv 800×480 pixelFotokamera dixhitale 8 megapixel me videoregjistrimVideo-kamera frontale pėr video-thirrje f/2.4Procesor single core prej 1.4GHz (Qualcomm Snapdragon APQ8055 + MDM9200) me 512MB di RamLidhje e shpejtė LTEBateri 1800mAhGPS, Wi-Fi (802.11 b/g/n), USB 2.0 high-speed, Bluetooth 2.1 + EDRNjė model i mirė por jo i shkėlqyer dhe kjo mbi tė gjitha si pasojė e procesorit tek core.
Burimi: noa

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Http://WwW.ShqpitiLir.Com
 
Nokia Lumia 900 pa konkurrencė nė CES 2012
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Me te fundit-
Kėrce tek: