Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Shqiptari Marsel Myftari i vrarė nė Itali, nuk ėshtė Marsel Myftari

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AnGeL_DrEamS
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 403
Age : 27
Vendodhja Vendodhja : BeRaT
Emploi : AlbSpace Community
Loisirs : AlbSpace™
Anėtarėsuar : 06/01/2010

MesazhTitulli: Shqiptari Marsel Myftari i vrarė nė Itali, nuk ėshtė Marsel Myftari   Thu Jan 19, 2012 6:15 pm


Shqiptari i mbetur i vrarė nė Itali gjatė njė grabitje rreth njė muaj mė parė dhe i pėrfolur si Marsel Myftari nuk ėshtė Marsel Myftari... por Sali Kakuli, 28 vjeē me origjinė nga Durrėsi.

Ėshtė identifikuar kėshtu identiteti i shqiptarit tė vrarė me njė tė shtėnė pistolete gjatė njė tentative pėr vjedhje nė njė vilė ne Recanati nė Itali natėn e Krishtlindjeve.

Siē informon agjencia e lajmeve NOA.al, njė kėshilltar financiar italian Stefano Terrucidero 61 vjeē qėlloi pėr vetėmbrojtje ndaj tė riut shqiptar i cili kishte tentuar ti vidhte banesėn.

Nė atė kohė policia gjeti njė pasaportė tė shqiptarit duke e identifikuar me emrin Marsel Myftari.

Por nė vijim tė hetimeve dhe nga verifikimi i shenjave tė gishtėrinjve, tė konfirmuara si nga ana e autoriteteve diplomatike edhe nga ato familjare dhe pas verifikimeve tė bėra nė Shqipėri, u arrit tė zbulohej identiteti i saktė i tij.

I riu i cili prej vitesh jetonte nė Itali ishte i njohur pėr forcat e rendit, dhe me identitetin e tij tė vėrtetė Sali Kakuli, ishte pėrjashtuar nga Italia pa tė drejtė kthimi.

Mėsohet se 28 vjeēari Kakuli kishte hyrė nė Itali njė muaj para ngjarjes dhe nė tentativėn e parė pėr tė vjedhur pasi kishte kaluar kufirin me dokumente false dhe ndryshim identiteti, humbi jetėn.

Sakaq nga ana e policisė sė Recanati dhe Macerata ėshtė vėnė nė dispozicion njė numėr telefoni, 0733825360, pėr gjithė ata qė duan tė japin informacion pėr bashkėpunėtorėt e Kakulit.

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Http://WwW.ShqpitiLir.Com
 
Shqiptari Marsel Myftari i vrarė nė Itali, nuk ėshtė Marsel Myftari
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Me te fundit-
Kėrce tek: