Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 23 Janari, pa Facebook, Google dhe Twitter

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AnGeL_DrEamS
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 403
Age : 27
Vendodhja Vendodhja : BeRaT
Emploi : AlbSpace Community
Loisirs : AlbSpace™
Anėtarėsuar : 06/01/2010

MesazhTitulli: 23 Janari, pa Facebook, Google dhe Twitter   Fri Jan 20, 2012 9:26 pm

Data 23 janar 2012, do tė mbetet nė historinė e komunikimeve tė rrjeteve shoqėrore tė internetit, pasi 10 site tė rėndėsishme ku mes tyre edhe Facebook, Twitter dhe Google, do tė ndėrpresin transmetimet e tyre online pėr 24 orė rresht.

Lajmi i bėrė me dije nga mediat e huaja, sqaron se kjo gjė do tė ndodhė nė shenjė proteste tė tyre ndaj miratimit tė tė ashtuquajturės “SOPA”, e cila do tė vihet nė zbatim nė datėn 24 janar.

Ky ligj nėnkupton dhėnien fund tė piraterisė informatike globale, duke dhėnė mundėsinė e monitorimit tė aktiviteteve nė internet, jo vetėm nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, por edhe nė shumė vende tė tjera tė botės.

E pikėrisht, pėr shkak tė vendosjes sė njė ligji tė tillė, rrjete si Facebook, apo Twitter, rrezikojnė mbylljen e tyre. /albeu/

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Http://WwW.ShqpitiLir.Com
 
23 Janari, pa Facebook, Google dhe Twitter
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Me te fundit-
Kėrce tek: