Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Vrasjet e dy grave nė Tiranė, mblidhen drejtuesit e policisė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
AnGeL_DrEamS
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 403
Age : 27
Vendodhja Vendodhja : BeRaT
Emploi : AlbSpace Community
Loisirs : AlbSpace™
Anėtarėsuar : 06/01/2010

MesazhTitulli: Vrasjet e dy grave nė Tiranė, mblidhen drejtuesit e policisė   Fri Feb 03, 2012 9:26 pm

Ngjarjet e ndodhura mbrėmjen e djeshme nė Tiranė, ku humbėn jetėn dy gra ka bėrė qė drejtuesit mė tė lartė tė policisė sė Tiranės tė zhvillojnė njė mbledhje pėr situatėn e krimit nė kryeqytet. Pas laborantes, Eleni Basho, qė u vra dje 30 metra larg shtėpisė, nė spital humbi jetėn dhe 25 vjeēarje Megi Jokiēi. Vajza e re nuk ka arritur t’i mbijetoj plagės sė marrė nga arma e zjarrit dje nė “Komunėn e Parisit”. Ajo u dėrgua nė Spitalin Ushtarak, ku mjekėt arritėn t’i japin ndihmėn e parė dhe duke pėrmirėsuar disi gjendjen e saj. Por gjatė natės, Jokiēi ka ndėrruar jetė.

Lidhur me kėtė ngjarje dyshimet e para janė ato tė pistės sė hakmarrjes pėr shkak tė tė kaluarės sė 28-vjeēarit, Aleksandėr Gocaj i cili u plagos mbrėmjen e djeshme dhe qė dyshohet tė ketė qenė dhe shėnjestra e atentatorėve.

Pėr tė marrė masat dhe pėr tė diskutuar mbi efektivitetin e forcave tė rendit paraditen e sotme ju takuan Zv/drejtori i pėrgjithshėm i policisė Agron Kuliēaj, drejtori i krimeve tė rėnda Tonin Vocaj si dhe shefat e komisariateve tė Tiranės. Qėllimi i mbledhjes ėshtė diskutimi pėr sigurinė nė kryeqytet dhe zbardhjen e vrasjeve tė ndodhura.

Pėr 25 vjeēaren Jokiēi dyshohet se ka mbetur e vrarė aksidentalisht gjatė njė atentati qė ka pasur si qėllim ekzekutimin e njė tė riu. Ndėrsa pėr laboranten Basho ende nuk ka njė pistė hetimi zyrtare, duke u mbuluar me mister ekzekutimi i saj./noa/

____________________
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Http://WwW.ShqpitiLir.Com
 
Vrasjet e dy grave nė Tiranė, mblidhen drejtuesit e policisė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Me te fundit-
Kėrce tek: