Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Loja qė mashkulli duhet tė ndjekė me femrėn

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Alibaba_Me_40_Hajdut
Admin
Admin
avatar

Male
Postime : 570
Age : 31
Vendodhja Vendodhja : Zurich
Anėtarėsuar : 06/06/2007

MesazhTitulli: Loja qė mashkulli duhet tė ndjekė me femrėn   Thu Mar 15, 2012 8:22 pm

Pėr femrat paraloja ėshtė shumė e rėndėsishme, sepse nėse kjo pjesė nuk fillon siē duhet, ato nuk mund tė relaksohen dhe sipas sė gjitha gjasave, nuk do tė kėnaqen me seksin.

Edhe pse secili person dallon sa i pėrket seksit, megjithatė thuajse tė gjitha femrave u pengon sė paku njėri nga veprimet e poshtėshėnuara tė meshkujve.

Brutaliteti
Meshkujt zakonisht eksitohen mė shpejtė se femrat, ndėrsa kur janė tė nxehur, zakonisht dėshirojnė prekje mė tė forta. Nga ana tjetėr, disa nga femrat e dėshirojnė mė fortė, e disa mė butė, megjithatė te tė dyja rastet paraloja shėrben vetėm pėr nxehje, prandaj preferohet mė butė.

Njė nga gabimet mė tė shpeshta tė meshkujve ėshtė se gjykojnė sipas vetes sė tyre, ashtu qė i prekin ato nė mėnyrėn si dėshirojnė qė femrat t’i prekin ata. Paraloja (sidomos nėse partnerėt nuk njihen shumė nė mes vete) duhet tė shkojė ngadalė dhe butė. Shumica e femrave dėshirojnė tė preken butė nė fillim.

Pėrsėritja
Shumė meshkuj, duke i pėrfshirė edhe ata tė cilėt pėr veten mendojnė se janė mjeshtėr nė krevat, nuk e kanė idenė nė lidhje me njė sekret tė femrave. Kur mashkulli e kupton se diēka i pėlqen femrės, ai e bėn kėtė gjatė dhe shpesh. Ndėrkaq, me kalimin e kohės femrave kjo fillon t’u bėhet mė pak interesante, sidomos kjo u pengon te seksi oral.

Pėrsėritja e shpeshtė e lėvizjeve tė njėjta, femrave u duket mė shumė mekanike, sepse pėr to llojllojshmėria ėshtė shumė mė e rėndėsishme.

Rutina
Partnerėt qė njihen mirė, zakonisht janė tė liruar nga turpi. Megjithatė, ata i presin kurthe tė tjera- mėrzia dhe rutina, ndėrsa shumė shpesh ndodh qė femrave t’u bėhet seksi i mėrzitshėm. Duke qenė se fiziologjia mashkullore funksionon nė atė mėnyrė qė vetėbesimi u mjafton qė tė veprojnė shumė pak, ndėrsa orgazmėn mund ta arrijnė edhe gjatė pėrsėritjes disavjeēare tė pozitės misionare.

Ndėrkaq, femrat edhe gjatė vetėkėnaqėsisė janė shumė mė fantazuese, prandaj ėshtė normale qė nga meshkujt presin llojllojshmėri nė seks dhe ndryshime tė shpeshta.

Seksi oral agresiv
Ka femra qė kėnaqen nė seks dhe nuk vuajnė nga problemi i arritjes sė orgazmės, janė tė hapura dhe tė gatshme pėr eksperimentime, mirėpo do t’u befasojnė kur tė refuzojnė seksin oral. Ka shumė arsye, ndėrsa mė e shpeshta ėshtė se meshkujt e bėjnė keq kėtė. Njė nga gjėrat bazė qė secili mashkull duhet ta dijė ėshtė se femrave nuk u pėlqen goja dhe gjuha e thatė dhe presioni i tepėrt nė vendin “e shenjtė”. Gabimet e tilla sjellin efekt krejtėsisht tė kundėrt- femrave ju dhemb nė kėtė mėnyrė dhe pėr njė kohė shumė tė shkurtė humbin dėshirėn pėr seks.

Kur janė nė pyetje vagina dhe klitorisi, dhėmbėt janė absolutisht tė ndaluar. Femra mund tė kėnaqet me kafshimet nėpėr pjesėt tjera tė trupit, mirėpo nė vendet e ndjeshme edhe presioni i tepėrt dhemb.

Rrotullimi i thimthave
Anketat mes meshkujve tregojnė se madje edhe ata mė me pėrvojė mendojnė se pėrdredhja e thimthave i eksiton femrat.

Si gjithmonė ka pėrjashtime, mirėpo rregulli tė cilit duhet t’i pėrmbahen meshkujt ėshtė: nėse femra nuk e kėrkon atė nė veēanti, atėherė mos u mundoni tė jeni “tė dhunshėm” me thimthat e saj. Femrave u pėlqen lėpirja, thithja dhe prekja e butė me gishta, por edhe prekja e lehtė me dhėmbė dhe fėrkimi me gishta, por nuk dėshirojnė kafshime dhe shtypje brutale.

____________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.shpirtilir.com
 
Loja qė mashkulli duhet tė ndjekė me femrėn
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Me te fundit-
Kėrce tek: