Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 XHENSILA: 18-vjeēarja qė surprizon me talentin dhe sensualitetin

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: XHENSILA: 18-vjeēarja qė surprizon me talentin dhe sensualitetin   Mon May 07, 2012 10:10 am

Nėse deri pak kohė mė parė talentin dhe bukurinė e njė kėngėtari
vėshtirė t’i gjeje bashkė, aq sa edhe ne u dorėzuam para dėshirės pėr
t’i parė tek i njėjti person tė dyja kėto cilėsi, Xhensila Myrtezai na
konfirmon tė kundėrtėn. Pra sot, nė njė treg muzikor ku konkurenca po
bėhet gjithnjė e mė e fortė, ka filluar tė gjallojė ideja se njė palė
kėmbė tė bukura nuk janė mė garancia e mjaftueshme dhe e sigurtė pėr tė
bėrė pėrpara.
Pėr tu futur nė rrugėn e muzikės, Xhensila preferoi tė shkelė shtigjet
mė tė vėshtira siē ishin kompeticionet muzikore, ethet dhe emocionet qė
ato tė japin sidomos kur gara ėshtė shumė e fortė.
Nė moshėn 11 vjeēare konkurente tek “Gjeniu i vogėl” e vetėm disa
vite mė pas tek “Ethet”, Xhensila mundi tė krijojė profilin e saj si
kėngėtare duke u sprovuar nė pėrballje shumė tė vėshtira. Kjo ėshtė dhe
arsyeja pse rruga e saj drejt muzikės nuk ka qenė fare e sforcuar dhe
interpretimet e saj tė para nė klipe e festivale na tingėllonin si ato
tė njė kėngėtareje profesioniste. Cili prej nesh nuk u emocionua teksa
dėgjonte kėngėn “Engjėlli im” tė kėnduar live prej Xhensilės tek “Top fest 8”.
Madje pėr tė gjithė ata qė e ndoqėn kėtė aktivitet me njė sy apo vesh
kritik, mė shumė se sa tek ēmimet, u pėrqėndruan tek zbulimet qė ky
event bėri duke na sjellė paradėn e atyre kėngėtarėve tė rinj qė presin
tė bėjnė boom nė tregun muzikor, ndėt rė cilat ėshtė padyshim edhe
Xhensila.

Kur i fejuari bėn edhe menaxherin
Nė jetėn e Xhensilės kanė ndodhur shumė gjėra tė reja gati nė tė njėjtėn
kohė. Kur po bėnte shpėrthimin e saj si kėngėtare, sapo ishte njohur me
njė djalė me tė cilin u dashurua menjėherė dhe bėhet fjalė pėr aktorin e
talentuar tė “Portokalli” Besart Kallaku. Simpatia qė transmeton nga
ekrani Besi, nuk e ka lėnė indiferente bukuroshen Xhensila e cila mė pas
kur e njohu zbuloi tek ai, njė njeri pas tė cilit ia vlen tė
dashurohesh.

Por dashuria e tyre nuk kishte ngut pėr tu bėrė publike e aq mė pak
tė zyrtarizohej. Por ishin mediat ato qė e dekonspiruan lidhjen, gjė qė
bėri tė pėrshpejtoheshin hapat e mėtejshėm tė ēiftit tė cilėt janė
fejuar pak javė mė parė. Tani Xhensila ka njė fat tė madh sepse nė krah
ka jo vetėm njeriun qė do por edhe kėshilluesin dhe menaxherin qė i
tregon se si duhet tė ecė nė rrugėn e artit, rrugė tė cilėn ai e ka
shkeluar disa vite mė parė, edhe ai nė moshė shumė tė re. Dhe fati i
madh nė kėtė rast ėshtė se tė dy kanė tė njėjtat shije pėr pėrzgjedhjet.
Xhensila tani bėn hapat e saj e sigurtė sepse nė fund tė fundit dy
mendje janė mė mirė se njė.

“Engjėlli im”, tani edhe me klip
Nuk e ka fshehur asnjėherė qė kjo kėngė ėshtė njė dedikim pėr Besin dhe
fakti qė i referohet njė njeriu konkret ka bėrė qė kjo kėngė tė vijė
akoma mė e ndjerė tek dėgjuesit. Tani Xhensila ka menduar qė kėsaj kėnge
t’i bėjė edhe njė klip i cili do tė shfaqet shumė shpejt nė ekranet
tona. Duke patur fatin qė nė krah tė ketė njė njeri publik, ne menduam
se Besi do tė ishte i pėrfshirė nė kėtė klip por mesa duket nuk do tė
ndodhė kėshtu sepse kjo mund tė ngjante diēka shumė egoiste ndėrkohė qė
tek kjo kėngė mund ta ndjejnė veten tė gjithė si pjesė e saj, me kusht
qė tė jenė tė dashuruar si Xhensila dhe Besi.

Tė fejuar, por me axhenda tė ndryshme
Si njė ēift i ri tė krijohet ideja sikur edhe programin e pėrditshėm e
kanė pothuajse tė njėjtė por nė fakt nuk ndodh kėshtu. Miqtė e tyre tė
pėrbashkėt na tregojnė se Xhensila dhe Besi kanė axhendat e tyre
individuale, madje ata edhe pse tė fejuar nuk kanė vendosur tė
bashkėjetojnė por secili jeton me prindėrit respektivė. Besi duke qenė
koshient se e fejuara ėshtė shumė e re dhe natyrisht ka ėndrrat dhe
dėshirat e saj, jo vetėm qė nuk e pengon por pėrkundrazi e nxit qė tė
dalė me miqtė e tė ndjekė dėshirat e saj. Nga ana e saj Xhensila nė fakt
ėshtė shumė natyrė e tėrhequr, me njė stil jete tė qetė dhe me dėshirė
pėr tė lexuar shumė, sidomos tani qė ėshtė maturante dhe dėshiron tė
ketė nota sa mė tė larta. Por kjo nuk e pengon tė bėjė disa ditė plazhi
me shoqet e saj dhe pėr tė kaluar disa orė tė kėndshme me to.


____________________
''Kam Lindur Duke Qar'' Kur Tė Gjith Qeshnin ''Do Vdes Duke Qeshur'' Kur Tė Gjith Do Tė Qajn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
XHENSILA: 18-vjeēarja qė surprizon me talentin dhe sensualitetin
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: