Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Zbulohet lidhja e Lorik Canės me anglezen 40-vjeēare

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Zbulohet lidhja e Lorik Canės me anglezen 40-vjeēare   Mon May 07, 2012 10:14 am

Shkrime tė shumta mbi jetėn e tij private gjithmonė kanė zgjuar interes
jo vetėm tek opinioni shqiptar, por dhe ai i huaj. Sa ishte nė Francė,
futbollistin e njohur shqiptar e kanė lidhur me shumė femra tė njohura
dhe tė bukura, ndėrkohė dhe tek ne nuk ėshtė kursyer aspak nga femrat e
ekranit, qė nga modelet e deri tek kėngėtaret. Pėr pak kohė sa ishte
nė Turqi nuk ėshtė zbuluar ndonjė lidhje intime, por thuhej se Canėn
atje e vizitonin femra tė ndryshme nga mbarė bota. Ai ishte i lidhur
edhe me njė modele braziliane, por lidhja e tyre tashmė ka pėrfunduar.
Cana ėshtė transferuar nė njė klub italian, por pėr jetėn e tij ka mė
pėr tė folur. Kemi shkruar disa herė qė kėngėtaren Adelina Tahiri e ka
kėrcėnuar njė angleze me emrin Xhema. Atė do zbulojmė kėtė radhė, kush
ėshtė dhe ēfarė pasioni ka. Flitet se ėshtė diku rreth tė 40-ave, por
nga fotot nuk jep pamje tė kėsaj moshe, ndoshta nga ndikimi i
operacioneve plastike. Ku i dihet…Po ēfarė flitet nė internet nė lidhje
me rastin nė fjalė? Duke bėrė disa hulumtime mbi Xhemėn dhe
veprimtarinė e saj, aty ku edhe shkruhej mbi jetėn e Lorikut, hasėm nė
disa komente nė formė anonime, tė cilat ishin shkruar nė gjuhėn
angleze, por ne i sjellim tė pėrkthyera nė shqip. “Mendova se ai
(Loriku) ėshtė nė lidhje me Xhema Bertenshaw? Harxhimi i viteve me
Canėn, ndėrsa ai jeton me Xhemėn ėshtė njė gjė e poshtėr. Nėse kjo
ėshtė e vėrtetė, atėherė Cana ėshtė i neveritshėm. Megjithatė Adelinės i
duhet mė shumė pjekuri pėr shkak se ėshtė shumė e re, kurse Loriku
shfaqet si njė fėmijė nė kėtė rast”, pėrfundon komenti. Nga hulumtimi
qė i kemi bėrė profilit tė Xhemės, kemi vėnė re qė lidhja e tyre daton
prej disa viteve ose mė saktė tė themi qė nga viti 2009, ku janė
vendosur fotot nga festat e ndryshme nė tė cilat ka marrė pjesė edhe
Cana i shoqėruar nga Xhema. Kjo e fundit nė disa imazhe tė publikuara
ka lėnė komente duke thėnė se ėshtė ky i dashuri im. Kėtė lidhje Loriku
nuk e ka pranuar nė ndonjė intervistė, por ja qė faktet flasin
ndryshe. Se ēfarė e mban nė lidhje me Xhemėn, pasuria apo diēka tjetėr,
kėtė nuk kemi arritur ta kuptojmė, tė paktėn deri mė sot.
VITIN E KALUAR CANA DHE XHEMA HAPĖN FERMĖN E KUAJVE
Qendra sportive e kuajve “Illyria” ėshtė themeluar nė vitin 2010 nga
Lorik Cana (Shqipėri) dhe XhemaBertenshaw (UK), kėshtu shkruhet nė
faqen zyrtare tė qendrės. Ekipi ėshtė formuar kur ēifti Cana dhe
Bertenshaw kanė blerė njė kalė kur ishte nė moshėn 4-vjeēare, nė maj tė
vitit tė kaluar si formė investimi. Xhemaka pasur gjithmonė pasion
kuajt dhe ka nė pronėsi tė saj kuaj tė ndryshėm, tė cilėt kalėrohen
kėto 10 vitet e fundit. Ajo kuajt i ka blerė nė Gjermani me ndihmėn e
trajnerit tė saj Adrian Marsh. “Princi i Ilirisė” quhet kali i
preferuar i Xhemės dhe Lorikut, i cili ka garuar nė garėn e tij tė parė
duke fituar nė qark kombėtar gjerman dhe ka njė normė 100% tė suksesit
dhe ende sot e kėsaj dite ndan gjithmonė fitore. Pėr shkak tė
kombėsisė sė Lorikut, krenar pėr vendin dhe flamurin e tij kombėtar,
ata kanė vendosur qė gjithmonė tė konkurrojnė me kuajt nėn ngjyrat e
Shqipėrisė dhe kjo u miratua, pasi edhe logoja e ekipit tė tyre “Iliria
Sport” mban stemėn e flamurit kombėtar. Nė muajin maj tė vitit tė
kaluar Xhemableu njė tjetėr kalė pėr ditėlindjen e Lorikut. Disa muaj
mė vonė, ajo pėrsėri bleu njė tjetėr kalė pėr Lorikun dhe ky kal mbante
nė kokė njė shenjė tė bardhė qė simbolizonte hartėn e Kosovės, pra
vendlindjen e Lorik Canės. Megjithatė, ata gjithmonė kanė pasur nė plan
pėr tė vėnė Shqipėrinė nė hartė nė kėtė disiplinė sportive dhe kanė
hedhur poshtė gjashtė figura pėr njė kalė superstar tė ri, pėr ta
mbajtur atė nė ekip, duke shpresuar se njė ditė do tė konkurrojnė nė
Olimpiadė me flamur dhe ngjyra tė Shqipėrisė. Xhema nė Manchester City
zotėron njė ranch tė quajtur “Casall CC”, madje edhe atje kujdesen pėr
shumė kuaj, tė cilėt marrin pjesė nėpėr evente tė ndryshme nė mbarė
botėn.

____________________
''Kam Lindur Duke Qar'' Kur Tė Gjith Qeshnin ''Do Vdes Duke Qeshur'' Kur Tė Gjith Do Tė Qajn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Zbulohet lidhja e Lorik Canės me anglezen 40-vjeēare
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: