Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Windows Phone 7% e tregut Kinez

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Windows Phone 7% e tregut Kinez   Fri May 18, 2012 8:14 pm


Sipas tė dhėnave nga vet Microsoft, respektivisht departamenti i tij pėr tregun kinez, nė vetėm dy muaj tė prezencės atje, Windows Phone i Microsoftit ka pushtuar 7% tė tregut.
Edhe pse kjo nė shikim tė parė nuk duket si pjesė e madhe, duhet pasur parasysh se Kina ėshtė treg gjigant dhe se, sa pėr krahasim, duhet thėnė se iPhone i Apple pas prezencės dukshėm mė tė gjatė mban 6% tė tregut. Bindshėm nė pozitė shumė mė tė mirė janė, duhet thėnė, pajisjet me Android tė cilėve u takon 69% tė tregut, respektivisht mė shumė se dy tė tretat.

Microsoft shpreson se do tė rris posedimin e vet, e kėsaj do tė duhej ti kontribuojnė edhe aplikacionet pėr Windows Phone tė shkruara apostafat pėr tregun kinez, e nė tė cilat momentalisht po punojnė rreth 2,500 njerėz nė departamentin e Microsoftit pėr zhvillim dhe hulumtim.

____________________
''Kam Lindur Duke Qar'' Kur Tė Gjith Qeshnin ''Do Vdes Duke Qeshur'' Kur Tė Gjith Do Tė Qajn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Windows Phone 7% e tregut Kinez
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Teknologji-
Kėrce tek: