Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Google prezanton shėrbimin Knowledge Graph

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Google prezanton shėrbimin Knowledge Graph   Fri May 18, 2012 8:15 pm


Sot, Google ka lansuar njė shėrbim tė ri nė motorin e saj tė kėrkimit, Knowledge Graph, me tė cilin gjiganti amerikan synon qė tė lehtėsojė zbulimin e informacioneve tė reja.
Me Knowledge Graph, Google gjithashtu ka pėr qėllim tė rris shpejtėsinė e gjetjes sė rezultateve, ndėrsa shėrbimi i saj i ri tashmė pėrmban mė shumė se 3.5 miliardė fakte nė indeksin e tė dhėnave.

Google Knowledge Graph ėshtė krijuar qė tė mundėsojė kėrkimin e njerėzve, lokacioneve, ose ēkado tjetėr qė mund tė gjendet nė indeksin masiv tė tė dhėnave tė Google, dhe mė pas pėrdoruesi i shėrbimit tė marrė informacionet mė relevante pėr fjalėn kyēe tė cilėn e ka kėrkuar.

Shėrbimi i ri i Google, Knowledge Graph tashmė ėshtė bėrė publik pėr pėrdoruesit amerikan, ndėrsa sė shpejti pritet qė ky shėrbim tė lėshohet edhe pėr pėrdoruesit tjerė, anembanė botės.

____________________
''Kam Lindur Duke Qar'' Kur Tė Gjith Qeshnin ''Do Vdes Duke Qeshur'' Kur Tė Gjith Do Tė Qajn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Google prezanton shėrbimin Knowledge Graph
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Teknologji-
Kėrce tek: