Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 “Diktatori” ēensurohet nė Turkmenistan

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: “Diktatori” ēensurohet nė Turkmenistan   Sat May 19, 2012 9:38 pmFilmi i ri “Diktatori”, i Larry Charles dhe i interpretuar nga komiku anglez Sasha Baron Cohen, ėshtė ndaluar tė transmetohet nė Turkmenistan dhe Taxhikistan, dy ish-republika sovietike.

Ndėrsa nė vende tė tjera tė BRSS-sė, pėrfshirė Rusinė, komedia ėshtė transmetuar pėr herė tė parė para dy ditėsh.

Filmi, sipas materialit promovues, tregon pėr historinė heroike tė njė diktatori qė rrezikon jetėn pėr t’u siguruar qė demokracia nuk do tė mbėrrijė kurrė nė vendin qė ai ka shtypur pėr vite tė tėra.

Aktualisht aktori Sasha Baron Cohen ndodhet nė Kanė dhe filmi i tij do tė shfaqet nė festivalin prestigjoz tė filmit, historia e tė cilit konsiderohet e ngjashme me ato tė vendeve tė pėrfshira nga Pranvera Arabe.

____________________
''Kam Lindur Duke Qar'' Kur Tė Gjith Qeshnin ''Do Vdes Duke Qeshur'' Kur Tė Gjith Do Tė Qajn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
“Diktatori” ēensurohet nė Turkmenistan
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Show Biz-
Kėrce tek: