Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 I ofruan 1 milion euro pėr njė dele, por nuk i pranoi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: I ofruan 1 milion euro pėr njė dele, por nuk i pranoi   Sun May 20, 2012 8:49 pm


Njė blegtor kinez refuzoi njė ofertė shumė tė madhe qė iu bė, me qėllim qė tė shiste njė dele tė kopesė sė tij.
Atij iu ofrua shuma prej 1 milion eurosh pėr tė shitur njė dele tė racės sė rrallė Wagir, nga mė tė shtrenjtat nė botė.
Blegtori Paerhati refuzoi tė 12 milion jen (1 milion euro) prej njė blerėsi nė Xinjiiang. Arsyeja ėshtė se delja ka kohėn pėr tė mbetur mbarsė.

Kjo kafshė mjaft e kushtueshme tė cilėn Paerhati e bleu nė Afganistan marsin e shkuar, ka karakteristika mjaft tė veēanta: veshė tė mėdha dhe njė lėkurė tė bardhė shumė tė pastėr.
Mendohet qė tė ketė vetėm 1.000 dele Wagir (racė e pastėr) nė gjithė botėn. Shumė familje nė Kinė blejnė njė dele si investim dhe nė vazhdim kėrkojnė tė drejtat e riprodhimit tė saj. Njė dozė spermė e dashit tė kėsaj race kushton 37.000 euro.
Gjithsesi, delet Wangir janė nė modė nė Kinė dhe pėrbėjnė njė nga zgjedhjet e para nė koleksionet e biznesmenėve kinezė.
Oferta mė e madhe pėr kėtė lloj deleje ka qenė 1.7 milion euro nė Kashgar, nė Kinėn veriperėndimore.

____________________
''Kam Lindur Duke Qar'' Kur Tė Gjith Qeshnin ''Do Vdes Duke Qeshur'' Kur Tė Gjith Do Tė Qajn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
I ofruan 1 milion euro pėr njė dele, por nuk i pranoi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Kuriozitete-
Kėrce tek: