Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Shqiptari qė kėrkon tė thyejė rekordin “Guiness” me 1 milionė komente nė Facebook

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Shqiptari qė kėrkon tė thyejė rekordin “Guiness” me 1 milionė komente nė Facebook   Sun May 20, 2012 9:07 pmGentian Cela ėshtė njė i ri i apasiunuar pas internetit dhe kryesisht pas rrjetit social Facebook, i cili ka vendosur qė tė thyejė njė rekord “Guiness”: Tė marrė numrin mė tė madh tė komentetve nė Facebook. Me temėn “A flejmė gjumė?” nė faqen e tij “Jeta osh qef”, tė krijuar mė 3:07 tė datės 5 mars po pėrpiqet tė thyejė rekordin aktual tė amerikanit Tracey Hodgson i cili ka mbledhur 1.001.552 komente nė tre muaj.
25 ditė para pėrfundimit tė afatit, Gentiani rrėfen pėr mediat se ideja i lindi duke administruar faqen e tij e cila ėshtė mjaft e suksesshme.”Duke qenė se jam shumė i dhėnė pas faqeve online dhe lexoj informacione tė shumta pėr to, mė tėrhoqi ideja e pėrdorimit tė komenteve pėr njė qėllim tjetėr. Jo mė vetėm si njė mėnyrė pėr tė komunikuar dhe shprehur mendimet tona rreth temave tė ndryshme, por edhe pėr tė thyer rekorde. Kjo edhe pėr faktin se nė faqe, aktiviteti i komente ishte 24 orė. Ndaj hodha idenė e rekordit botėror tė komenteve dhe mbėshtetja e fansave tė faqes ishte e menjėhershme. Tė gjithė nisėn qė tė komentonin, tė shpėrndarin temėn e cila duhej tė thyente rekord dhe e ndjekin atė rregullisht. Shpresoj qė flamuri shqiptar tė triumfojė nė kėtė rekord”- rrėfen Gentiani

Mė tej ai tregon se ėshtė plotėsisht i binduar se me ndihmėn e fansave ka pėr tja arritur qėllimit. Deri mė tani ka mbledhur 680 841 komente megjithėse mijėra komente i kanė humbur pasi njerėzit kanė komentuar lajmėrimin dhe jo linkun.
I pyetur pėr strategjinė qė po ndjek ai pėrgjgjet: Strategjia ime? Vendosmėria dhe vetėm vendosmėria. Nė fillim nisi si njė dėshirė, por mė pas u kthye nė njė lloj detyrimi. Do tė inkurajoja dhe do tė mbėshtesja cilindo qė tė ketė nisma tė tilla, tė cilat do tė bėjnė qė edhe Shqipėria tė ketė vendin e saj nė librin e rekordeve “Guinnes”.

____________________
''Kam Lindur Duke Qar'' Kur Tė Gjith Qeshnin ''Do Vdes Duke Qeshur'' Kur Tė Gjith Do Tė Qajn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Shqiptari qė kėrkon tė thyejė rekordin “Guiness” me 1 milionė komente nė Facebook
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Kuriozitete-
Kėrce tek: