Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Foto – lajm: Mrekullitė e arkitekturės…

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Foto – lajm: Mrekullitė e arkitekturės…   Sun May 20, 2012 9:26 pm


Kjo ndėrtesė me stil futuristik ndodhet nė qendrėn e arteve nė Taipei dhe u krijua nga arkitektėt amerikanė tė Studio B+U.

Pėr ndėrtimin dhe realizimin e projektit, nė kryeqytetin e Tajvanit u pėrdor njė procedurė e veēantė, qė pėrdori si bazė tinguj tė vėrtetė.

Forma e veēantė e ndėrtesės u krijua duke pėrdorur valė zėri, qė u analizuan dhe u transformuan nė ilustrime 3-dimensionale.

Kjo ndėrtesė pėrbėhet nga tre degė: “Teatri i Madh”, “Teatri” dhe “Teatri i Diversitetit”. Dy tė parat ndodhen nė veri, ndėrsa e treta ėshtė ngritur nė ajėr.____________________
''Kam Lindur Duke Qar'' Kur Tė Gjith Qeshnin ''Do Vdes Duke Qeshur'' Kur Tė Gjith Do Tė Qajn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Foto – lajm: Mrekullitė e arkitekturės…
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Teknologji-
Kėrce tek: