Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Google rrezikon tė gjobitet me miliona dollarė, shkeli tė drejtat e sigurisė tė pėrdoruesve

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Google rrezikon tė gjobitet me miliona dollarė, shkeli tė drejtat e sigurisė tė pėrdoruesve   Sun May 20, 2012 9:35 pm


Pėr ēėshtjen regjistrimit tė paligjshėm tė wifi, Google, vėrtet pagoi vetėm 25.000 dollarė por…
ndoshta pėr ēėshtjen e shkeljes sė drejtave tė sigurisė dhe parametrave tė pėrdoruesve tė Safari, nuk do tė shpėtojė lehtė!

Sipas tė dhėnave tė bėra publike, vėnia e gjobės ėshtė e pashmangshme. Thjesht, Google, po negocion me Komisionin Amerikanė tė Konkurrencės pėr shumė e gjobės.
Madje, nėse informacionet e bėra publike vėrtetohen, ėshtė hera e parė qė organizmi nė fjalė, do tė gjobisė kompaninė gjigande pėr shkelje tė drejtave personale nė internet.

Google, ka shfrytėzuar njė boshllėk tė sigurisė tė Safari, pėr tė arkivuar cookies, tė cilat pėrdoruesi nuk i dėshironte. Objektiv i saj ishte tė promovonte reklama mė tė detajuar dhe me shėnjestėr tė dhėnat personale tė pėrdoruesit, duke “siguruar” reklamėn, por sapo u denoncua ky skandal, google e ndali atė menjėherė sė bashku me metodėn.
Veē kėsaj, autoritet filluan tė hetojnė kėtė ēėshtje delikate, siē edhe rezulton nga tė dhėnat paraprake, gjoba milionėshe ėshtė e pamundur tė evitohet.

____________________
''Kam Lindur Duke Qar'' Kur Tė Gjith Qeshnin ''Do Vdes Duke Qeshur'' Kur Tė Gjith Do Tė Qajn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Google rrezikon tė gjobitet me miliona dollarė, shkeli tė drejtat e sigurisė tė pėrdoruesve
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Teknologji-
Kėrce tek: