Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Bie nė humnerė autobusi, 12 viktima 21.05.2012

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Alibaba_Me_40_Hajdut
Admin
Admin
avatar

Male
Postime : 570
Age : 31
Vendodhja Vendodhja : Zurich
Anėtarėsuar : 06/06/2007

MesazhTitulli: Bie nė humnerė autobusi, 12 viktima 21.05.2012   Mon May 21, 2012 5:51 pm


Njė aksident i rėndė rrugor ka ndodhur
pasditen e sė hėnės nė aksin Himarė-Sarandė, ku njė autobus me 33
studentė nė bord ka rėnė nė humnerė, duke shkaktuar vdekjen deri tani tė
tė paktėn 12 personave.


Autoritetet zyrtare kanė
njoftuar se autobusi ka rėnė nė thellėsi prej afėrsisht 100 metrash dhe
dyshohet se tė paktėn 21 studentėt e tjerė, tė gjitha femra, kanė mbetur
tė plagosura.

Drejt vendit tė ngjarjes, nė zonėn e quajtur
Qafa e Vishės, u dėrguan forca tė shumta policore, autoambulanca dhe
helikopterė, tė cilėt kanė sjellė 7 persona nė Spitalin Ushtarak, nė
Tiranė.

Aktualisht disa prej tyre jane ne gjendje kome pasi kanė marrė dėmtime serioze nė trup.

Gjithashtu, mėsohet se autobusi i rrėzuar ishte me targė Elbasani dhe
studentėt janė tė Universitetit Aleksandėr Xhuvani, dega Gjuhė-Letėrsi,
viti i tretė.

Ndėrkohė, Policia e Shtetit, pėrmes njė
njoftimi pėr shtyp bėri tė ditur se pėrveē njėsive policore, nė vendin e
ngjarjes u dėrgua edhe reparti special Delta Forcė dhe se ėshtė ngritur
njė grup i posaēėm pune pėr menaxhimin e situatės.

____________________

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://www.shpirtilir.com
 
Bie nė humnerė autobusi, 12 viktima 21.05.2012
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Me te fundit-
Kėrce tek: