Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Shqipėri, gratė paguhen pak

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Shqipėri, gratė paguhen pak   Wed May 23, 2012 11:05 am


Qėndra Alenca Gjinore pėr Zhvillim me mbėshtetjen edhe tė Ministrisė sė Punės nėpėrmjet njė studimi tė fundit ka treguar se gratė nė Shqipėri paguhen shumė herė mė pak se burrat. Pavarėsisht tė njėjtit nivel arsimor dhe tė sė njėjtės vėshtirėsi pune sėrish burrat marrim mė shumė lekė, ku mesatarisht paga e tyre ėshtė rreth 6 mijė lekė tė reja mė e lartė. Zv/ministrja e Punės Filloreta Kodra, pėr diferencat e theksuara gjinore fajėsoi edhe sindikatat tė cilat kanė luajtur njė rol tė dobėt pėr forcimin e statusit e gruas.
Edhe drejtoresha e Aleances Gjinore Mirela Arqimandriti theksoi se paga ėshtė njė element i rėndėsishėm nė fuqizimin ekonomik tė gruas.
Pavarėsisht nivelit tė lartė tė pabarzaisė sė pagės mes burrava e dhe grave nė Shqipėri, tė pranishmit theksuan se krahasuar me vendet e tjera tė BE-sė Shqipėria renditet nė mes tė listės. Njė element pozitiv ėshtė edhe numri mė i lartė i grave tė siguruara se sa i burrave.

____________________
''Kam Lindur Duke Qar'' Kur Tė Gjith Qeshnin ''Do Vdes Duke Qeshur'' Kur Tė Gjith Do Tė Qajn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Shqipėri, gratė paguhen pak
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Me te fundit-
Kėrce tek: