Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Shkodėr, debate pėr drejtorin e ri tė Ujėsjellėsit-Fshat

Shko poshtė 
AutoriMesazh
ONUFRI
SuperAdmin
SuperAdmin
avatar

Male
Postime : 1579
Age : 34
Vendodhja Vendodhja : Berat
Emploi : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Loisirs : WwW.shqiperia.Forumotion.com
Anėtarėsuar : 12/11/2009

MesazhTitulli: Shkodėr, debate pėr drejtorin e ri tė Ujėsjellėsit-Fshat   Wed May 23, 2012 11:08 am


Pas debateve tė ashpra qė shoqeruan prezantimin e drejtorit tė ri tė ujėsjellėsit-fshat ėshtė dashur dhe ndėrhyrja e policisė pėr tė qetėsuar palėt.

Me anė tė njė komunikate pėr shtyp ka reaguar edhe prefektura e qarkut Shkodėr ku deklarohet se duke marre shkas nga vendimi i ashtuquajtur Keshill Mbikqyres i Ndėrmarrjes SHA “Ujesjelles Fshat Shkoder” pėr shkarkimin e Flauers Shoshi dhe emerimin e Gėzim Alibalit si administrator.

Institucioni i Prefektit tė Qarkut Shkoder bėn me dije se mbi bazėn e ligjit “pėr shoqeritė tregtare” dhe mbi bazėn e statutit tė shoqėrisė, emerimi i administratorit bėhėt nga mbledhja e aksionerėve duke respektuar tė gjitha procedurat e pėrcaktuara.

Ndėrkohe nė komunikatėn pėr shtyp bėhen tė ditura edhe pikat ku ėshtė shkelur ligji. Sipas prefektures nė kėtė mbledhje nuk janė respektuar procedurat e perfaqėsimit tė Njėsive tė Qeverisjes Vendore aksionere nė kėtė ndermarrje pėrmes njė Vendimi nga Kėshillat pėrkatėse, nuk ėshtė zbatuar procedura e njoftimit me shkrim tė administratorit aktual, nuk ėshtė njoftuar Kryetari i Kėshillit Mbikqyrės i kėsaj ndermarrje Ahmet Omi dhe nuk janė respektuar procedurat e njoftimit, organizimit dhe administrimit, procedura, tė cilat do tė duhej tė respektoheshin nė rastin e njė mbledhjeje tė Asamblese sė Aksionereve.

Reagimi i prefekturės shkon edhe me tej ku bėn te ditur se uzurpimi i ambjenteve dhe i pozicionit tė drejtimit te SHA “Ujesjellės fshat Shkodėr” ėshtė i pa precendent nė kuadrin e funksionimit tė njė shtetit ligjor. Ndėrkaq burime nga prokuroria e Shkodres bėjnė tė ditur se pranė ketij organi ėshtė depozituar dosja hetimore nė ngarkim tė kryekomunarėve qė kanė qenė nė kėtė mbledhje.

____________________
''Kam Lindur Duke Qar'' Kur Tė Gjith Qeshnin ''Do Vdes Duke Qeshur'' Kur Tė Gjith Do Tė Qajn!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
http://WwW.ShQiPeRiA.FoRuMoTiOn.CoM
 
Shkodėr, debate pėr drejtorin e ri tė Ujėsjellėsit-Fshat
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Lajme Nga Vendi edhe Bota :: Me te fundit-
Kėrce tek: