Shpirti Lire
Pershendetje vizitor i nderuar...
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet
ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te identifikoheni qe te merrni pjese ne
diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

Me Respekt dhe Kenaqesi:

Bordi Drejtues i Forumit shpirtilir

Shpirti Lire

Faleminderit per viziten ... Me Respekt Stafi
 
ForumPortaliKėrkoRegjistrohuidentifikimi


Share | 
 

 Zemra e lenduar.

Shko poshtė 
AutoriMesazh
irsi
antar i ri
antar i ri
avatar

Male
Postime : 9
Age : 25
Vendodhja Vendodhja : berat
Anėtarėsuar : 05/01/2010

MesazhTitulli: Zemra e lenduar.   Wed May 23, 2012 7:28 pm
Zemra sot ėshtė rėnduar
nga plagėt e torturuara
Ajo ėshtė kaq shumė e mėrzitur
se ka njė jetė tė tėrė duke tė pritur
Zemra rėndohet dhe rėndohet
Nga kafazi do tė largohet
qė ty tė tė afrohet, e tė shikosh se sa shumė
pėr ty ajo po turturohet.

Vetėm mos kėrko tė flasė
se shpirti im nga lotėt do plasė
Vetėm njė puthje tė ėmbėl do tė tė jap
dhe pastaj do largohem si me vrap

Edhe pse kam shumė pėr tė thėnė
dhe pse dashurinė time pezull kam lėnė
edhe pse tė don aq shumė
Fakti qė smund tė tė kemė
mė vret edhe mė shumė.

Smė le sa dua, me ty tė qėndroj
Smė le, atė qė ndjej pėr ty, ta tregoj
Smė le tė jetoj ashtu siē dua jetėn
E nė fund gjithēka qė ndjej pėr ty
nė sirtar tė mbyllur mbetėn.

O zot sa shumė dua tė flas
Sa shumė dua tė tė ledhatoj
Megjithatė jam unė pengesa
qė slė veten time tė veproj.

Tė paktėn mė mjafton
qė ti i lumtur tė jetosh
e sa mė shumė pranė tjetrės ti qėndrosh.
Le tė vuaj unė e mos tė vuaj ajo
Ndoshta tė do mė shumė, mbase dhe ti e do

Vetėm dije o Shpirti im kėtė ēmenduri
se tė duash dikė dhe pranė ti qėndrosh
e ndjenjat qė pushtojnė nėpėr tė
tė mos mundesh tia tregosh
Kjo ėshtė turturė dhe jetėn ta mallkosh
dhe shpresoj qė gjendjen e Zemrės time
pas kėsaj ta kuptosh....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
 
Zemra e lenduar.
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
Shpirti Lire :: Tema Shoqerore :: Poezit Me Te Bukura!!!-
Kėrce tek: